Polskie Radio
Section05
Centrum Nauki Kopernik

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem woda

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza  odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik  - przy Bulwarach Wiślanych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie woda.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 woda Centrum Nauki Kopernik Czwórka

25. Piknik Naukowy. Jakie atrakcje czekają zwiedzających w tym roku?

W najbliższą sobotę, 21 maja, odbędzie się 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, czyli największa w Europie naukowa impreza plenerowa. Z uwagi na to, że tegorocznym motywem przewodnim jest woda, dowiemy się m.in. o tym, czy ryby mogą pływać w miodzie, i odkryjemy tajemnice wnętrza lodowców. 
Zobacz więcej na temat:  Centrum Nauki Kopernik Polskie Radio Piknik Naukowy 2022 społeczeństwo NAUKA Maciej Walecki woda globalne ocieplenie

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem - woda

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00–20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Motyw przewodni wydarzenia to woda.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik

Przed nami 25. Piknik Naukowy. Motywem przewodnim woda!

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie woda.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik Warszawa Mateusz Tomaszuk Piotr Łodej Piknik Naukowy woda

Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?

We wtorkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, zaprosiliśmy w kosmiczną podróż międzyplanetarną. To nie była zwyczajna audycja ponieważ przez 3 godziny od 7.00 do 10.00, poszukiwaliśmy ufoludków. Pomógł nam w tym gość z Centrum Nauki Kopernik - Tomasz Drela zajmujący się kosmosem. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio bez reklam Centrum Nauki Kopernik Martyna Chuderska UFO

Fascynująca przygoda z dźwiękami

Od zarania dziejów muzyka nie tylko kształtuje relacje międzyludzkie, ale jest zarazem formą komunikacji, tworzy tożsamość grupową, pozwala wyrażać emocje, ułatwia uczenie się języków obcych, fizyki i matematyki. Tworzenie muzyki to marzenie wielu osób, choć tylko niewielu je spełnia. Teraz jednak stało się to dziecinnie proste dzięki nowej ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik, która właśnie została otwarta.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp STYL ŻYCIA dźwięki NAUKA zabawa Centrum Nauki Kopernik Witold Lazar Trójka

Ludzie i świat za 20 lat. Wystawa CNK "Przyszłość jest dziś"

Czy możemy zaufać autonomicznemu samochodowi? Czy maszyna jest zdolna do stworzenia dzieła sztuki? Jaki postęp medycyna może zrobić w ciągu najbliższych 20 lat? W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie można oglądać wystawę "Przyszłość jest dziś". Pomaga ona poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata i odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące przyszłości. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka internet online Marta Piasecka nowe technologie Centrum Nauki Kopernik Warszawa wystawa mózg sztuczna inteligencja Ziemia NAUKA biologia medycyna samochody

Przyszłość jest dziś. Czwórka w Centrum Nauki Kopernik

Nowa wystawa w Koperniku jest okazją, by przyjrzeć się szansom i zagrożeniom związanym z rozwojem nauki i nowych technologii. - Na tej wystawie może zainteresować wszystko. Mamy poczucie, że przyszłość już jest, że możemy ją tworzyć i kreować, po to, żeby zastać ją w dobrostanie za kilkadziesiąt lat - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik CNK.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja Centrum Nauki Kopernik NAUKA Oliwia Krettek

"Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg". Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Robot, który wygląda dokładnie jak noworodek, robot-artysta, czy robot-asystent osoby starszej - to tylko niektóre eksponaty, jakie będą mogli zobaczyć zwiedzający nową wystawę "Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg", przygotowaną przez stołeczne Centrum Nauki Kopernik. Twórcy chcą pokazać co "jest" lub "może być w niedalekiej przyszłości", a także chcą zainspirować do zastanowienia się, w jakiej przyszłości chcemy żyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA Centrum Nauki Kopernik edukacja robotyka nowe technologie

Moduł Jakości Powietrza – przez szkolny eksperyment do wiedzy

Gdy wznosimy wielki biurowiec – czy po prostu idziemy chodnikiem – powodujemy unoszenie się pyłu, a tym samym zanieczyszczamy atmosferę. Moduł Jakości Powietrza to nowe narzędzie służące badaniu tego, jak nasze codzienne życie wpływa na jej czystość. Za wynalazkiem stworzonym z myślą o uczniach klas 6-8 oraz szkół średnich stoją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Centrum Nauki Kopernik oraz Polski Alarm Smogowy.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Trójka STYL ŻYCIA Paweł Turski powietrze ekologia ochrona środowiska smog Centrum Nauki Kopernik