Polskie Radio
Section05
DAB+

Słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem" na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radia Dzieciom zaprasza najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem". Opowiada ono o przygodach siedmioletniej Róży i jej taty, podróżujących codziennie rano do szkoły zaczarowanym tramwajem o imieniu Eugeniusz, wraz z jego nieodłącznym towarzyszem - Kasownikiem. Po drodze Róża poznaje różne, dziwne postaci i wraz z nimi poszukuje odpowiedzi na ciekawe, życiowe pytania.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko dla dzieci edukacja literatura dziecięca DAB+

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na wtorek

Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jakie propozycje stacja przygotowała na dziś?
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

15 maja. Dzień niezapominajki - kwiatka z bajki

15 maja to dla Zosiek imieniny, a dla ogrodników ta zwana "zimna zośka" czyli ostatnie przymrozki przed latem. Dla wszystkich, którzy lubią kwiaty ten dzień kojarzyć się może z obchodzonym w Polsce od 2002 roku Dniem niezapominajki. To niebieskie, białe lub różowe kwiatki z małym oczkiem. Najczęściej spotykamy je na łąkach, polach i ogródkach. Czasami nazywane są też z języka rosyjskiego - niezabudką.
Zobacz więcej na temat:  edukacja przyrodnicza dzieci DAB+

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci rozwój dziecka Ministerstwo Edukacji Narodowej DAB+ radio cyfrowe

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na poniedziałek

W dzisiejszych audycjach Polskiego Radia Dzieciom usłyszeć można o słynnych budowlach świata, o organizacji ulic na całym świecie i o różnorodności ich nazw, opowieść "O pieniądzach pod Stożkiem" w interpretacji Kulfona i Moniki pt. oraz bajkę o sprytnym wróbelku. W paśmie wieczornym dla dorosłych zaś usłyszeć  można rozmowy o młodzieży czyli pokoleniu, które właśnie zaczęło zmieniać świat na lepsze. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Jakie znaczenie mają kolory? W poniedziałek już o 11.00 zagadkę tę spróbują rozwiązać Leszek i Mis Michaś. Tego dnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom, powiemy także jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi zaś w wieczornej audycji muzycznej dla rodziców, jak zawsze w poniedziałek, nowe płyty, przegląd rynku muzycznego w kraju i na świecie.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca edukacja literatura DAB+

Wtorkowe propozycje ciekawych audycji w Polskim Radiu Dzieciom

We wtorek usłyszymy ostatni odcinek słuchowiska "Zuzia w obłokach", dowiemy się jakie technologie, patenty i zwyczajne pomysły zostały wykorzystywane przy produkcji nowoczesnych plecaków, w kąciku "Warsztat małego artysty", wspólnie stworzymy wiosenne kwiaty z krepiny i patyków, zaś nasz radiowy Miś Michaś przypomni słuchaczom jaka była historia powstania roweru. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

W poniedziałek w "Bajkowym kąciku" usłyszeć można bajkę o kukurydzy, w "Muzycznych podróżach" o wiośnie w piosenkach zaś w "Strefie rodzica" rozmowy o tym jaki będzie świat po społecznej izolacji. Nie zabraknie też lekcji języka angielskiego, a w niej poznamy kolejne słowa związane częściami garderoby. Zapraszamy do słuchania audycji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i ich rodzicach.
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu