Polskie Radio
Section05
Dodatek solidarnościowy

Ponad 30 tys. zł dla bezrobotnych na założenie firmy. Dotacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Obok wsparcia z urzędów pracy dla osób samozatrudnionych, także osoby bezrobotne otrzymują dotacje na założenie firmy. W tym roku bezzwrotne wsparcie uzyskało już ponad 15 tys. bezrobotnych, którzy za pozyskane środki rozkręcą swoje pierwsze biznesy i brak zatrudnienia zamieniają na samozatrudnienie - informuje serwis mambiznes.pl.  
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie praca Koronawirus w Polsce Dodatek solidarnościowy GOSPODARKA

Prezes ZUS: bez zwłoki rozpoczynamy wypłacać dodatki solidarnościowe

- Już kilka godzin po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o dodatku solidarnościowym ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o ich wypłatę. Na dziś rano zatwierdziliśmy ich już 18 tys. 530. Polacy dobrze sobie radzą ale jeszcze raz przypominam, że można je składać tylko elektroniczne, poprzez stronę ZUS - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  ZUS Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa zasiłek GOSPODARKA POLSKA Dodatek solidarnościowy

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna Dodatek solidarnościowy Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka POLSKA

Minister rodziny: ZUS jest gotów do wypłat dodatku solidarnościowego

- ZUS jest w gotowości, jeśli chodzi o realizację i wypłaty dodatku solidarnościowego - zadeklarowała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaapelowała jednocześnie do marszałka Senatu o jak najszybsze procedowanie ustawy dot. dodatku.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Dodatek solidarnościowy pomoc Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej tarcza antykryzysowa POLSKA GOSPODARKA

"Potrzebne rozwiązania". Eksperci pozytywnie o dodatku solidarnościowym

1400 zł na trzy miesiące, od czerwca do sierpnia i to bez potrącania składek na ZUS, które pokryje budżet - to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę i przyjęty przez Sejm dodatek solidarnościowy dla tych, którzy stracili pracę po 31 marca. Rozwiązanie to oceniali w audycji Rządy Pieniądza eksperci: dr Marcin Czaplicki z banku PKO BP i Maciej Wośko - redaktor naczelny Gazety Bankowej. Podkreślali potrzebę takiego wsparcia wobec rozszerzającej się fali zwolnień.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie Andrzej Duda GOSPODARKA Dodatek solidarnościowy prezydent

Klub PiS w Sejmie: dodatkiem solidarnościowym prezydent udowadnia, że jest wiarygodny

- Prezydent jest wiarygodny. Dotrzymuje złożonych obietnic. Udowadnia to proponując dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę w wyniku kryzysu związanego z COVID-19 - mówił Sylwester Tułajew (PiS) w czasie pierwszego czytania ustawy, która została skierowana z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Sejm polityka prezydent Dodatek solidarnościowy

"Uzupełnienie rozwiązań z tarczy antykryzysowej". Paweł Mucha o dodatku solidarnościowym

- Prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym to uzupełnienie rozwiązań z tarczy antykryzysowej - powiedział w czwartek w Sejmie wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, uzasadniając inicjatywę. Dodał, że jest to też element umowy programowej Andrzeja Dudy z Solidarnością.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Dodatek solidarnościowy Sejm prezydent Andrzej Duda