Polskie Radio
Section05
Dominika Figurska

Dominika Chorosińska: na studia poszłam z miłości do teatru

- W teatrze trzeba być takim kameleonem. Dla mnie istotą aktorstwa jest to, że ktoś tak wcielił się w rolę, że był nie do poznania. Największym komplementem dla aktora po zagranym spektaklu jest: "nie poznałem ciebie" - mówi w audycji "Nieznani Znani" Dominika Chorosińska. Do tej pory znaliśmy ją głównie jako aktorkę. Teraz gość Jedynki realizuje się w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg aktorstwo aktor

Film o Maksymilianie Kolbe zgłoszony na festiwal w Cannes

"Dwie korony" to pierwszy dokument fabularyzowany, opowiadający historię życia św. Maksymiliana Kolbe. W rolę zakonnika wciela się Adam Woronowicz. Na ekrany kin film trafi w październiku 2017 roku, a już teraz został zgłoszony do konkursu Festiwalu w Cannes. O "Dwóch koronach" w audycji Rozmowa Kulturalna mówił reżyser filmu, Michał Kondrat.
Zobacz więcej na temat:  Maksymilian Maria Kolbe kino festiwal filmowy Cannes Adam Woronowicz Cezary Pazura Artur Barciś

Na wiosnę premiera filmu o św. Maksymilianie Kolbem

– Jestem pod ogromnym wrażeniem całego jego życiorysu. Bardzo byłem zdziwiony, że do tej pory nie powstał żaden film, który by obejmował całe jego życie – mówił reżyser filmu "Dwie Korony" Michał Kondrat w audycji Weekend Kulturalny. Gościem Polskiego Radia 24 była również Dominika Figurska, aktorka, wcielająca się w rolę matki św. Maksymiliana. 
Zobacz więcej na temat:  Maksymilian Maria Kolbe kino religia film polski