Polskie Radio
Section05
Jan Komasa

Bartosz Bielenia: mój bohater kieruje się miłością

- Daniel nie ma planu, reaguje na to, co go spotyka, improwizuje. Może trochę żartem, może trochę z buty zaczyna udawać księdza w małej parafii, uciekając przed obowiązkiem, jakim jest praca w pobliskim tartaku, do której został skierowany. Tak się wplątuje w tę historię. Im dalej brnie, tym trudniej mu się z tego wykręcić - mówił w Dwójce aktor o filmie "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Jan Komasa festiwal filmowy Dwójka

"Powstanie Warszawskie" na miarę Oscara? Nie tylko Polacy zobaczą Warszawę '44 w kolorze

Międzynarodowa wersja filmu "Powstanie Warszawskie", którą wyreżyserował Władysław Pasikowski, powalczy o nominację do Oscara w kategorii filmów dokumentalnych. - Liczymy, że ten film będzie pokazywany na festiwalach - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni FILM Jan Komasa Joanna Sławińska kino Ryszard Bugajski Tadeusz Sobolewski Władysław Pasikowski

„Miasto 44”: praca kostiumografa

19 września w całej Polsce odbędzie się premiera najnowszego filmu Jana Komasy „Miasto ‘44”. W filmie użyto ok. 1000 kostiumów wojskowych , do tego ok. 600 par butów. Magdalena Rutkiewicz-Luterek, kostiumograf odpowiedzialna za garderobę wojskową filmu, opowiadała o swojej pracy badawczo-historycznej, która pomogła jej przygotować wierne kopie mundurów z czasów Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  FILM HISTORIA Powstanie Warszawskie film polski historia warszawy Jan Komasa

Jan Komasa nie boi się kontrowersji

Już 19 września do kin trafi "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. To bez wątpienia najważniejsza polska premiera tej jesieni. Od kilku miesięcy trafią dyskusję na temat produkcji, która wzbudza ogromne kontrowersje. - Jestem zdenerwowany, ale też cieszę się, że za moment wszystko już będzie jasne i będzie się mówiło o samym filmie, a nie jego otoczce - powiedział w Czwórce reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM Jan Komasa kino kuba kukla