X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jerozolima

Tydzień-Świat. Publicyści o starciach w Strefie Gazy

Na początku tygodnia 61 Palestyńczyków zostało zastrzelonych przez siły izraelskie podczas protestów na granicy Izraela ze Strefą Gazy. 3 tys. protestujących zostało rannych. W tym samym dniu USA otworzyły swoją ambasadę w Jerozolimie. O krwawych starciach w Strefie Gazy mówili w audycji Tydzień-Świat Adam Balcer (studium Europy Wschodniej UW) i Zbigniew Parafianowicz („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Palestyna Izrael USA Donald Trump Autonomia Palestyńska Hamas Jerozolima

Jerozolima 2000 lat temu. Tłum najpierw wita, potem krzyżuje

Rozpoczęta właśnie Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan. Śmierć i późniejsze zmartwychwstanie Chrystusa, które są wspominane w czasie Wielkanocy, są podstawą wiary chrześcijańskiej. Dlatego wiele osób w tych dniach przyjeżdża do Jerozolimy, by na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym wydarzyła się najważniejsza dla wierzących historia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jerozolima Wielkanoc mozaika

Początek świąt wielkanocnych w Jerozolimie

Katolicy w Jerozolimie rozpoczęli już święta Wielkanocne. Administrator apostolski Jerozolimy czyli najwyższy rangą duchowny w Ziemi Świętej, arcybiskup Pierbattista Pizzaballa odprawił w Bazylice Bożego Grobu mszę zmartwychwstania. Najważniejsza dla katolików liturgia w roku jest w Bazylice odprawiana wcześniej ze względu na obowiązującą od dwóch wieków umowę pomiędzy różnymi odłamami chrześcijaństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jerozolima Izrael Wielkanoc

Procesja drogi krzyżowej w Jerozolimie

Kilkaset osób przeszło w procesji drogi krzyżowej ulicami Starego Miasta w Jerozolimie. Tegoroczna wielkopiątkowa uroczystość była mniej liczna niż w latach ubiegłych. Powodem był zarówno ulewny deszcz jak i dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez izraelskie władze w związku z zamieszkami w Gazie i rozpoczynającym się równocześnie żydowskim świętem Paschy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielkanoc Jerozolima droga krzyżowa aktualności katolickie