Polskie Radio
Section05

Korea Północna

"Zobaczymy". Donald Trump odpowiada na groźby Korei Północnej

Prezydent USA powiedział w sobotę dziennikarzom, że byłby zaskoczony, gdyby Korea Północna zachowała się wrogo wobec Stanów Zjednoczonych. Poproszony o komentarz do słów ambasadora Korei Płn. przy ONZ, który oznajmił, że tematu denuklearyzacji jego kraju "nie ma już na stole" negocjacyjnym, Donald Trump odparł: "zobaczymy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump broń jądrowa konflikty międzynarodowe Stany Zjednoczone Kim Dzong Un

"Niezidentyfikowane pociski". Korea Północna znów strzela

- Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski rakietowe - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Pociski zostały wystrzelone ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej i spadły do Morza Japońskiego. Japonia twierdzi, że pociski nie weszły do jej przestrzeni powietrznej, ani do wyłącznej strefy ekonomicznej. To pierwszy test rakietowy od niespełna miesiąca.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa Japonia atak

Ekspert: bez gwarancji USA Korea Płn. nie zrezygnuje z broni nuklearnej

- Amerykanie zaczynają budować jakąś równoległą rzeczywistość, która istnieje tylko w ich przekazie. To nie jest pierwszy taki przykład i oczywiście można być sceptycznym, kiedy coś mówi Korea Północna, można nie dowierzać. Jednak coraz częściej okazuje się, że mówi prawdę - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Tomański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Ameryka USA Stany Zjednoczone Sztokholm Szwecja Łukasz Sobolewski