Polskie Radio
Section05

Koronawirus w Polsce

Minister zdrowia o wyszczepieniu uczniów: będziemy szukali kolejnych zachęt i rozwiązań

- Do tej pory mamy zaszczepiony ok. 700 tys. uczniów, czyli ok. 30 proc. Będziemy szukali kolejnych zachęt i rozwiązań, aby zaszczepionych uczniów było wiecej - zapowiedział szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że liczba złożonych deklaracji ws. szczepień uczniów w szkołach nie jest imponująca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia szkoła szkoła ponadgimnazjalna szkoła podstawowa dzieci COVID-19 młodzież szczepienia sars-cov-2 koronawirus pandemia społeczeństwo

"Najbardziej dramatyczny scenariusz jest mało prawdopodobny". Prof. Boroń-Kaczmarska o czwartej fali pandemii

- Jednak coraz więcej osób się szczepi. Niezależnie od wszelkich oporów, przebija się informacja, że szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby. Liczba zakażeń nie powinna przekroczyć 2 tys. w ciągu doby - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka w zakresie chorób zakaźnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka

"Czwarta fala jest nieunikniona, ona już jest". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, dynamika wzrostu zakażeń wskazuje, że w ciągu dwóch tygodni będzie tysiąc zakażeń dziennie. Podkreślił, że teraz głównym parametrem epidemii będzie obciążenie szpitali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia czwarta fala COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia epidemia szczepienia obostrzenia społeczeństwo

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dot. zakażeń

W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 269 zakażeń koronawirusem. Tę informację przekazał na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. W opublikowanych przez resort danych wskazano także, że minionej doby nikt nie umarł ani z powodu COVID-19, ani z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia koronawirus społeczeństwo Waldemar Kraska

"Prawdopodobnie nie unikniemy ciężkiej fali zachorowań". Dr Afelt o prognozach rozwoju pandemii COVID-19

- Jeżeli nie zaszczepimy się, mimo iż zaczepionych osób jest w Polsce już 19 milionów, to prawdopodobnie nie unikniemy ciężkiej fali zachorowań - mówiła w Polskim Radiu 24 Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie wirusy COVID-19 koronawirus szczepienia szczepionka społeczeństwo