Polskie Radio
Section05
Marek Sawicki

Sawicki: Kosiniak-Kamysz nie dogadał się z Trzaskowskim

- Nie ma takiej możliwości, by Władysław Kosiniak-Kamysz porozumiał się z Rafałem Trzaskowskim, jeśli chodzi o poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów prezydenckich - powiedział Marek Sawicki, który w ten sposób odniósł się do publikacji wskazującej na taką możliwość.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Marek Sawicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka Rafał Trzaskowski Władysław Kosiniak-Kamysz rodzina homoseksualizm PSL

Negocjacje ws. Funduszu Odbudowy. Marek Sawicki: będzie wsparcie z naszej strony

Wsparcie polskiego rządu ze strony PSL-u ws. negocjacji z KE odnośnie kwoty, jaką Polska ma uzyskać z UE w ramach Funduszu Odbudowy, zapowiedział poseł PSL Marek Sawicki. - Polska może skorzystać z dużych pieniędzy, ale pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotuje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki rolnictwo Unia Europejska Komisja Europejska Antoni Trzmiel budżet unijny budżet ue budżet UE 2021-2027

Kandydat PSL ma powody do niepokoju. "Opozycja w partii będzie miała narzędzie, by uderzyć"

Jak wynika z sondaży, Władysław Kosiniak-Kamysz jest największym przegranym zamieszania wokół wyborów. W pierwotnie zarządzonym terminie, czyli 10 maja, kandydat PSL miał realne szanse na wejście do II tury. Obecnie lider ludowców wypadł poza podium i przegrywa nawet z kandydatem Konfederacji.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki Władysław Kosiniak-Kamysz PSL wybory prezydenckie 2020

"Nie jest kandydatem wszystkich Polaków". Marek Pęk o Rafale Trzaskowskim

- Po stronie opozycji zaczyna się kolejny pakt "anty-Duda". Andrzej Duda nadal jest jednak zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich i możliwa jest tylko I tura - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pęk, wicemarszałek Senatu. Gośćmi audycji byli również Lech Jaworski (Porozumienie), Arkadiusz Iwaniak (Lewica) oraz Marek Sawicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Rafał Trzaskowski kampania wyborcza Andrzej Duda Marek Pęk Marek Sawicki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Wszystko powinno się dziać w granicach prawa". Marek Sawicki o wyborach prezydenckich

- Nie wiem, kto i w jakim trybie odwołał wybory, Państwowa Komisja Wyborcza nie może tego stwierdzić. Wybory zarządza marszałek Sejmu i PKW ma obowiązek je przeprowadzić, choć jak wiemy, większość parlamentarna część uprawnień jej zabrała - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Sejm Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe

"Nie ma warunków, żeby 10 maja przeprowadzić wybory". Marek Sawicki o wyborach korespondencyjnych

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że wybory korespondencyjne nie są złym pomysłem, ale należy je dobrze przygotować. - Jeśliby to było dobrze przygotowane, to warto to rozważyć, ale nie dzisiaj na łapu-capu, kiedy wiemy, że Poczta Polska sobie z tym nie radzi - mówi parlamentarzysta w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Marek Sawicki wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Jankowski

"Przerażający był moment odczytania listy ofiar". Wspomnienie katastrofy smoleńskiej

- Pamiętam wiele osób, profesorów, studentów, ręce założone na głowę, z przerażeniem słuchaliśmy tego komunikatu. To rzeczywiście było wydarzenie absolutnie tragiczne, które odbiło się na życiu kraju, na życiu Polaków, na życiu nas wszystkich bez względu na barwy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Przemysław Czarnek wspominając chwilę, w której dowiedział się o katastrofie smoleńskiej. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także poseł KO Paweł Kowal i poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek PiS Paweł Kowal koalicja obywatelska Marek Sawicki PSL Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa samolotu

"To profesjonalista". Marek Sawicki chwali działania ministra zdrowia

- W mojej ocenie minister zdrowia Łukasz Szumowski to profesjonalista, który do sprawy koronawirusa podszedł prawidłowo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki (PSL). Zdaniem Michała Wypija (PiS), "w tym momencie politycy nie dzielą się według barw partyjnych tylko na tych odpowiedzialnych i nieodpowiedzialnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki koronawirus Koronawirus w Polsce PiS PSL zdrowie polityka

Prof. Zybertowicz: komentarze opozycji w sprawie koronawirusa to pewien stan umysłu

– Jacek Rostowski stwierdził, że przypadek pojawienia się koronawirusa w Polsce zostanie ujawniony tuż przed konwencją Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nie jest to już nawet cynizm polityczny, ale stan umysłu – powiedział w Trójce Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta). Gośćmi audycji byli również Waldemar Buda (PiS), Anna-Maria Żukowska (Lewica), Marek Sawicki (PSL), Andrzej Halicki (PO), Marcin Ociepa (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirus wirusy Andrzej Zybertowicz Waldemar Buda Anna-Maria Żukowska Marek Sawicki Andrzej Halicki Beata Michniewicz

Sawicki: nigdy nie głosujmy przeciw Polsce. W "Debacie Jedynki" o budżecie UE

- Tak jak w kwestiach rezolucji dot. Polski zawsze mówiłem europosłom PSL "nigdy nie głosujmy przeciw Polsce", tak i w przypadku budżetu będę zachęcał ich do tego, aby dać możliwie największe wsparcie, bo to kwestia, która nie powinna dzielić nas za granicą - mówił podczas "Debaty Jedynki" Marek Sawicki z PSL. W programie udział wziął także przebywający w Brukseli Zbigniew Kuźmiuk z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA budżet UE 2021-2027 budżet unijny rolnictwo Marek Sawicki Zbigniew Kuźmiuk Antoni Trzmiel debata w jedynce

Marek Sawicki: gdybym zasiadał w PE, nie zagłosowałbym za rezolucją

- Zwróciłem uwagę moim kolegom, którzy głosowali ws. rezolucji. W tej sprawie powinni byli zachowywać neutralność - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do przyjęcia przez PE rezolucji ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski sądownictwo sąd reforma sądownictwa Unia Europejska Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA