Polskie Radio
Section05
Skierniewice

46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw - festiwalowe granie w otoczeniu flory

Festiwalowa scena, olbrzymia handlowa strefa ogrodniczo-roślinna na najważniejszych ulicach miasta, branżowe wydarzenia, wielobarwna parada, najlepsze lokalne smaki w czasie wielkich degustacji - trwa 46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Patronem medialnym wydarzenia jest Program 1 Polskiego Radia, z którego Kamil Wicik poprowadził "Muzyczną Jedynkę".
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Skierniewice muzyka rozrywkowa

Muzycznie i romantycznie w Skierniewicach

11 listopada rozpocznie się 19. Festiwal Muzyki Romantycznej w Skierniewicach. To cykliczne wydarzenie poświęcone muzyce XIX wieku inspirowane jest postacią śpiewaczki operowej Konstancji Gładkowskiej, młodzieńczej muzy i pierwszej miłości Fryderyka Chopina. Artystka mieszkała w Skierniewicach przez ostatnich 10 lat życia, aż do śmierci w roku 1889.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Fryderyk Chopin Skierniewice Krzysztof Herdzin Katarzyna Cygler Trójka

Współpraca wojsk specjalnych Polski i Węgier. Ministrowie obrony podpisali umowę

- Polska i Węgry zawsze mogły na siebie liczyć, a dzięki obecnej współpracy w NATO i UE mogą czuć się bezpiecznie - powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak po spotkaniu ze swoim węgierskim odpowiednikiem Tiborem Benkő. Szef MON poinformował o podpisaniu dwustronnej umowy o współpracy wojsk specjalnych. Ministrowie odwiedzili Skierniewice, dokąd w 1920 r. docierały transporty amunicji z Węgier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Węgry MON wojsko Mariusz Błaszczak Skierniewice