Polskie Radio
Section05
Matteo Salvini

Politycy PiS spotkali się z wicepremierem Włoch. Komentarze

- Mam wrażenie, że PiS zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Wie, że partner nie jest do końca sprawdzony i podszedł do rozmów z dużym dystansem - ocenił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do spotkań polityków partii rządzącej z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Gościem Debaty Poranka był również Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Włochy PiS Matteo Salvini Unia Europejska polityka

Jacek Sasin: trzeba zapytać Tuska o Ukrainę

- Jeden z polityków opozycji mówił, że przedstawiciele państwa polskiego, spotykając się z wicepremierem Salvinim czynią tak, jakby zawierali pakt z Mussolinim. Chciałem więc zapytać, czy spotykanie się z Angelą Merkel jest tym samym, co spotykanie się z Adolfem Hitlerem?  - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Matteo Salvini Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość polityka

TYLKO U NAS Znamy kulisy spotkania Matteo Salviniego z prezesem PiS

- To było wspaniałe spotkanie. Salvini jest czarującym człowiekiem. Prezes Jarosław Kaczyński również odniósł pozytywne wrażenie - mówi o wizycie na Nowogrodzkiej Matteo Salviniego, wicepremiera Włoch, Anna Maria Anders, pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego. Jak dowiaduje się portal PolskieRadio24.pl, kolejne spotkanie Kaczyńskiego z włoskim politykiem może odbyć się w Mediolanie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matteo Salvini Anna Maria Anders Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość

Po wizycie Matteo Salviniego w Polsce

Matteo Salvini, wicepremier Włoch, spotkał się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim. Politycy rozpoczęli rozmowy na temat współpracy przed wyborami do europarlamentu. - To pierwsza randka, na której partnerzy się testują - powiedział Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. Gościem Polskiego Radia 24 był również prof. Henryk Domański z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Matteo Salvini Włochy Unia Europejska polityka

Jan Dziedziczak: PiS to partia proeuropejska

- Prawo i Sprawiedliwość jest partią proeuropejską. Przypomnę, że kiedy w 2003 roku było referendum akcesyjne, Jarosław i Lech Kaczyńscy wzywali do głosowania na "tak". Matteo Salvini, jako lider polityczny Włoch również nie zgłasza postulatów o wyjściu ze Wspólnoty i chce w niej działać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Matteo Salvini Włochy Rosja Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Echa wizyty Matteo Salviniego w Polsce. Komentarze

- Z Matteo Salvinim spotykała się też Angela Merkel i nie mówiono o niej, że tworzy faszyzm w Europie - wskazał Mirosław Skowron (Superexpress). - Przez ostatnie lata zupełnie zapomnieliśmy o Włochach - zauważył Grzegorz Łaguna (Superstacja). - Włoski wicepremier wie, że Jarosław Kaczyński swoimi decyzjami może wpływać na ważne sprawy - powiedział Piotr Semka (Do Rzeczy). Goście PR24 komentowali wizytę Matteo Salviniego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Matteo Salvini Włochy