Polskie Radio
Section05
Giuseppe Conte

Ruch Pięciu Gwiazd. Ekspert: nowy statut kończy monopol Beppe Grilla na władzę w partii

Większość członków Ruchu Pięciu Gwiazd poparła plan reform przedstawiony przez byłego premiera Włoch Giuseppe Contego. W dużej mierze oznacza to zerwanie po raz pierwszy od powstania partii z wizerunkiem ugrupowania antysystemowego, który zapewnił "pięciogwiazdkowcom" zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w 2018 r.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Magdalena Skajewska Włochy Giuseppe Conte polityka

"Odroczenie tej gry nikomu się nie przyda". Premier Włoch zachęca do porozumienia ws. budżetu UE

Premier Włoch Giuseppe Conte wzywa do wysiłku negocjacyjnego w kolejnym dniu szczytu Rady Europejskiej poświęconego przyszłym finansom Wspólnoty. - Odroczenie tej gry nikomu się nie przyda - stwierdził szef włoskiego rządu po zakończeniu drugiego dnia obrad spotkania przywódców 27 państw Wspólnoty w Brukseli. Rozmowy zostaną wznowione w niedzielę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet unijny Rada Europejska Włochy Giuseppe Conte

"Powinna pokazać jedność i solidarność". Premier Włoch o postawie UE w walce z koronawirusem

Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział przeznaczenie w najbliższym czasie co najmniej 25 miliardów euro na pomoc dotkniętym skutkami pandemii. Powiedział, że Unia Europejska, szczególnie strefa euro, powinna podjąć kroki na miarę ogromnego wyzwania, przed którym postawił ją taki rozwój wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Europa koronawirus Giuseppe Conte Unia Europejska

Koronawirus we Włoszech: coraz więcej zarażonych i ofiary śmiertelne. Całe gminy odcięte od świata

We Włoszech rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Według najnowszych danych, podawanych w mediach przez lokalne władze, to już ponad 100 chorych. Dwie osoby zmarły. Najwięcej zarażonych - 89 - jest w Lombardii, 17 w Wenecji Euganejskiej, dwie w Emilii-Romanii, dwie w stołecznym regionie Lacjum.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT Giuseppe Conte