X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Micheil Saakaszwili

Jaką Gruzję pozostawił Micheil Saakaszwili?

- Saakaszwili bardzo spolaryzował Gruzinów. Jego zasługi są niewyobrażalnie wielkie jeśli chodzi o infrastrukturę, pchnięcie tego kraju na nowe tory rozwoju. W tej chwili ma jednak niechętny stosunek, co przekłada się na wyniki wyborcze, gdzie jego ugrupowanie uzyskuje dość niskie noty - mówił na antenie radiowej Jedynki Wojciech Górecki (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gruzja Rosja Stany Zjednoczone Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy Micheil Saakaszwili

Mija 10 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi

10 lat temu prezydent Lech Kaczyński, wraz z przywódcami Estonii, Łotwy, Ukrainy i Litwy udał się do Tbilisi, aby zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Gruzję. - Nasi sąsiedzi ze wschodu, pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy: "Nie" - stwierdził wówczas prezydent na wiecu w stolicy Gruzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Gruzja Micheil Saakaszwili Rosja

"Saakaszwili nie powiedział jeszcze ostatniego słowa"

Micheil Saakaszwili oświadczył, że jego wydalenie z Ukrainy to przejaw "słabości i strachu" ze strony ukraińskiego prezydenta. Były prezydent Gruzji został przyjęty przez Polskę w ramach readmisji; w komunikacie Straży Granicznej podkreślono, że jego żona jest obywatelką państwa UE. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Dariuszem Materniakiem z portalu "PolUkr.net". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Petro Poroszenko Gruzja

"Micheil Saakaszwili to enfant terrible światowej polityki"

- Micheil Saakaszwili to enfant terrible nie tylko ukraińskiej, ale także światowej polityki. To postać dużego formatu wykraczająca poza Ukrainę, z bardzo burzliwą, błyskotliwą karierą. Niewątpliwie to duża osobowość, ale też duży kłopot dla Gruzji i Ukrainy – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Odniósł się także do przyszłości polityka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Gruzja

NASZ WYWIAD Prezydent ma problem. Julia wróciła i jest na czele sondażu

Kampania nabiera rozpędu, a wśród liderów sondaży prezydenckich i parlamentarnych ostatnich miesięcy wybijają się Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko oraz ich ugrupowania. Sytuacja polityczna jest jednak bardzo dynamiczna. Sojusze mogą zmieniać się z dnia na dzień – mówiła Olga Popowycz, ekspertka ds. polityki Ukrainy w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Micheil Saakaszwili Gruzja ŚWIAT Petro Poroszenko Rosja polityka

TYLKO U NAS Bój samców alfa o władzę. "Saakaszwili jest w desperacji"

To na pewno nie koniec zmagań Micheila Saakaszwilego o wpływy polityczne na Ukrainie. Tymczasem wielkie aspiracje byłego prezydenta Gruzji i spór ambicjonalny z prezydentem Ukrainy doprowadziły już niemal do kryzysu państwowego – powiedział portalowi PolskieRadio.pl Tomasz Piechal (Ośrodek Studiów Wschodnich), komentując ostatnie wydarzenia na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NASZ WYWIAD Micheil Saakaszwili Gruzja Petro Poroszenko ŚWIAT OSW

Czy maile współpracowników zaszkodzą Donaldowi Trumpowi?

Ekipa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadząca dochodzenie w sprawie ingerowania przez Rosję w wybory prezydenckie w USA, uzyskała dostęp do dziesiątek tysięcy maili zespołu, który przygotowywał przejęcie administracji USA przez Donalda Trumpa. Jedne z prawników amerykańskiego prezydenta twierdzi, że maile zostały przekazane Muellerowi bezprawnie.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Micheil Saakaszwili Ukraina Biały Dom Donbas Waszyngton