Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia: priorytetem walki z epidemią jest wykrywanie i kontrolowanie ognisk nowych mutacji

- Największym zagrożeniem sytuacji pandemicznej są nowe mutacje i ryzyko ich pojawienia się – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że priorytetem walki z epidemią w Polsce jest obecnie wykrywanie i kontrolowanie ognisk nowych mutacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie COVID-19 Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce

"Głównym celem kompleksowa opieka i pomoc". Resort zdrowia o reformie psychiatrii

Głównym celem reformy psychiatrii jest dostępna, kompleksowa opieka i pomoc – mówiła podczas III Kongresu Zdrowia Psychicznego Dorota Olczyk z Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. Przedstawicielka resortu zdrowia wskazała podczas obradującego w Warszawie kongresu, że jego hasło "Od instytucji do środowiska – dostępność i szacunek" jest zbieżne z polityką i ideami, którymi kieruje się resort w zakresie ochrony zdrowia psychicznego.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie POLSKA Ministerstwo Zdrowia psychiatria społeczeństwo

Narodowy Program Szczepień. Wiceminister zdrowia: lekarze rodzinni docierają do seniorów

- Chcemy jak najszerzej dotrzeć do grup seniorów. Bardzo ważna w tym względzie jest rola lekarzy rodzinnych. Każdy z nich otrzymał listę osób, którzy się nie zaszczepili. Lekarze docierają do tych pacjentów - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska Katarzyna Gójska