Polskie Radio
Section05
Narodowa Rada Rozwoju

Posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju. "Samorząd musi być przygotowany na każdą okoliczność"

O roli samorządu terytorialnego wobec wyzwań wynikających z procesów geopolitycznych dyskutowali w Belwederze członkowie prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju. Nad problemem pochyliły się podczas wspólnego posiedzenia dwie działające w ramach NRR Rady: do spraw samorządu terytorialnego oraz do spraw bezpieczeństwa i obronności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd Narodowa Rada Rozwoju

"Głos młodych ludzi jest brany pod uwagę". Rzepecki o prezydenckiej Radzie ds. Młodzieży

- Będziemy wspierać pana prezydenta w wypracowaniu konkretnych pomysłów, rozwiązań, ale także włączać się w konkretne działania, które służą rozwojowi nas młodych w naszym kraju - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 stojący na czele nowo powołanej rady Łukasz Rzepecki, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 młodzież Antoni Trzmiel polityka kancelaria prezydenta Narodowa Rada Rozwoju

Krzysztof Mróz: zerowy PIT dla młodych to lepszy start

Rząd przyjął projekt ustawy zakładający zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. - To bardzo pomoże młodym ludziom wejść na rynek pracy - powiedział w "Debacie Jedynki" senator Krzysztof Mróz (PiS). W audycji wzieli też udział Grzegorz Długi (Kukiz'15), Magdalena Kochan (PO) i dr Marek Rymsza, ekspert Narodowej Rady Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatek dochodowy pit Rząd RP debata w jedynce Antoni Trzmiel podatki Grzegorz Długi Magdalena Kochan Narodowa Rada Rozwoju

Reforma edukacji to nie rewolucja, a ewolucja?

Obiecywana przez PiS w kampanii wyborczej reforma edukacji zostanie przeprowadzona. Zlikwidowane zostaną gimnazja, a nauka w szkole podstawowej i liceum wydłużona. Projekty wprowadzających reformę ustaw zostały przyjęte na poziomie rządu, co świadczy nie tylko o determinacji, ale i konkretnych podjętych działaniach. Na reformę zostało zabezpieczone w budżecie 900 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Krystyna Szumilas Marzena Machałek Narodowa Rada Rozwoju reforma szkolnictwa