X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

Jerzy Kwieciński: Cały świat zazdrości nam rozwoju gospodarki

– Skupiamy się przede wszystkim na wzroście naszej gospodarki, a także na tym, by była ona coraz bardziej konkurencyjna – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Jerzy Kwieciński. Minister inwestycji i rozwoju mówił w Polskim Radiu 24 o założeniach polityki gospodarczej rządu, a także o jej wpływie i znaczeniu dla życia obywateli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka GOSPODARKA Jerzy Kwieciński inwestycje Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju ekonomia

„Państwo się nie wycofuje, tylko chce pomagać w rozwoju”

Zdaniem Mateusza Morawieckiego przyjęta przez rząd Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju juz przynosi efekty. W całej Unii Europejskiej 2/3 miejsc pracy w przemyśle, 223 tysiące, powstało właśnie w Polsce - oświadczył premier. Jak dodał są to miejsca pracy coraz lepiej płatne. O wizji gospodarczej Mateusza Morawieckiego mówili w audycji Debata Poranka Maciej Chudkiewicz („Tygodnik Solidarność”) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Rząd RP przemysł PiS Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rozwoju Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

"Polska się rozwija, a Polacy gromadzą kapitał i inwestują"

„Jedna z głównych zidentyfikowanych pułapek w polskiej gospodarce to pułapka średniego dochodu” - powiedział w czwartek podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wystąpienie wicepremiera Morawieckiego komentowali w audycji Rządy Pieniądza dr Marian Szołucha (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) i dr Małgorzata Bonikowska (Ośrodek Think Tank).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

"Wzrost PKB to dowód skuteczności polskiego rządu"

Polska gospodarka przyspiesza, w pierwszym kwartale rozwijała się w tempie 4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Dane te są zgodne z szybkim szacunkiem, który GUS opublikował w połowie maja. Dane komentowali w audycji Rządy Pieniądza Jerzy Bielewicz (finansista), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Maciej Bitner (WiseEuropa).
Zobacz więcej na temat:  Główny Urząd Statystyczny Komisja Europejska G20 pkb pieniądze Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju Mateusz Morawiecki

"Diagnoza planu Mateusza Morawieckiego była trafna"

Wicepremier Mateusz Morawiecki jest zadowolony z tempa wdrażania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ogłosił to podczas wtorkowego posiedzenia rządu. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: prof. Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Cezary Mech, były minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki Plan Morawieckiego

Poszukiwanie najlepszych dróg rozwoju gospodarczego

W Warszawie trwa VII Kongres Polska Wielki Projekt. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wolność - polski projekt dla Europy”. Drugi dzień jest poświęcony przede wszystkim kwestiom gospodarczym. Spotkanie polityków i ekspertów otworzył dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Kongres relacjonuje korespondentka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Polska Wielki Projekt Plan Morawieckiego Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

"Nie boję się rywalizacji z kanadyjskimi producentami"

- Opozycja przesadza, wprowadzając w sprawie CETA opinię publiczną w błąd. W 2014 roku ówczesny rząd PO-PSL pozwolił Komisji Europejskiej podpisać umowę CETA. Nie uważam, że istnieje takie zagrożenie, o którym mówią partie opozycyjne, dlatego, że jest warunek odnośnie sprowadzanych towarów, które muszą spełniać wymagania Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa PR 24 Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  polityka rolnictwo Krzysztof Jurgiel CETA Kanada Komisja Europejska PiS Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju