Polskie Radio
Section05
Cezary Kaźmierczak

"Debata Jedynki": o przegranej Konfederacji w wyborach do PE

W "Debacie Jedynki" rozmawiano o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, w kontekście przegranej Konfederacji. Zdaniem publicysty i redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, w tej kampanii obecne były wątki prorosyjskie. - Niemal każdy lider Konfederacji musiał mieć wywiad w Sputniku - przekonywał Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Cezary Kaźmierczak Tomasz Sakiewicz wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Konfederacja Rosja

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo emerytura pracownik pracownicy Kuba Strzyczkowski Elżbieta Mączyńska Cezary Kaźmierczak Jarosław Janecki Katarzyna Duczkowska-Małysz

"Prawo pracy należy zmodyfikować w dość poważnym zakresie"

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przez 18 miesięcy przygotowywała propozycje dwóch Kodeksów – Indywidualnego i Zbiorowego Prawa Pracy, które trafiły następnie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O proponowanych zmianach, o tym, czy są one potrzebne i czy wejdą w życie, rozmawiali w Debacie Polskiego Radia 24 członkowie Komisji Kodyfikacyjnej - prof. Liwiusz Laska (OPZZ), prof. Mirosław Włodarczyk (UŁ) i  dr Jakub Szmit (Solidarność), a także Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawo pracy Prawo i Sprawiedliwość praca Cezary Kaźmierczak