X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Cezary Kaźmierczak

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo emerytura pracownik pracownicy Kuba Strzyczkowski Elżbieta Mączyńska Cezary Kaźmierczak Jarosław Janecki Katarzyna Duczkowska-Małysz

"Prawo pracy należy zmodyfikować w dość poważnym zakresie"

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przez 18 miesięcy przygotowywała propozycje dwóch Kodeksów – Indywidualnego i Zbiorowego Prawa Pracy, które trafiły następnie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O proponowanych zmianach, o tym, czy są one potrzebne i czy wejdą w życie, rozmawiali w Debacie Polskiego Radia 24 członkowie Komisji Kodyfikacyjnej - prof. Liwiusz Laska (OPZZ), prof. Mirosław Włodarczyk (UŁ) i  dr Jakub Szmit (Solidarność), a także Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawo pracy Prawo i Sprawiedliwość praca Cezary Kaźmierczak

Zniesienie limitu składek na ZUS. Komentarze

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - To wygląda jak spisek przeciwko pracy etatowej – stwierdził w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. O skutkach takiej regulacji mówił także Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha ZUS zus składki Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Andrzej Sadowski składka zus Cezary Kaźmierczak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? "Kobiety to odczują"

Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Cezary Kaźmierczak PiS Solidarność

UE znosi wizy dla Ukraińców. "Bardzo ważna decyzja"

Od niedzieli 11 czerwca Unia Europejska znosi wizy dla Ukraińców. Warunkiem jest m.in. posiadanie paszportu biometrycznego i pobyt nie dłuższy niż 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. O tym, dla kogo ta decyzja jest istotna, kto na niej skorzysta i jakie konsekwencje może to mieć dla Polski, mówili w audycji 7 Dni Wschód Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska wizy Cezary Kaźmierczak praca obcokrajowcy Rafał Sadowski

Zagraniczni pracownicy w Polsce. "Preferujmy..."

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2016 roku polskie firmy chciały zatrudnić blisko 1,3 mln cudzoziemców. Najwięcej pozwoleń na pracę wydano obywatelom Ukrainy. O imigracji zarobkowej ze wschodu Europy mówili w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Paweł Budrewicz (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha praca zatrudnienie obcokrajowcy Cezary Kaźmierczak Europa Wschodnia

Nowela ustawy o działalności gospodarczej podpisana

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o działalności gospodarczej, a także pismo Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce do unijnej komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Cretu, w którym zawarta jest m.in. sugestia, że „zmiany w polskim sądownictwie zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów”. To sprawy, które komentowaliśmy w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Komisja Europejska Cezary Kaźmierczak