Polskie Radio
Section05
PSL

NASZ WYWIAD "Wciąż się waham". Jan Filip Libicki ws. kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

Jan Filip Libicki może być jednym z senatorów opozycji, który poprze kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl polityk PSL stwierdza, że jeszcze nie podjął decyzji. - Czymś, co bardziej skłoniłoby mnie ku kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego, byłoby wskazanie jako swojego zastępcy osoby, która na różne kwestie miałaby od niego odmienne poglądy - mówi. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Filip Libicki Bartłomiej Wróblewski PSL PiS polityka POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

Wybór RPO: "Polacy chcą wzniesienia się ponad okopy partii"

– Mało kto dokonuje oceny merytorycznej kandydatów na RPO. Pokażmy Polakom, że jesteśmy w stanie oceniać na podstawie kompetencji, a nie barw partyjnych – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Andrzej Halicki Radosław Fogiel PiS Piotr Zgorzelski Krzysztof Szczerski Platforma Obywatelska PSL Beata Michniewicz Rzecznik Praw Obywatelskich

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największym poparciem, KO remisuje z Polską 2050. Sprawdź sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. respondentów - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. KO i Polska 2050 mają 20-procentowe poparcie, a do Sejmu, jak wskazuje badanie, dostałyby się jeszcze Lewica i Konfederacja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż wybory PiS koalicja obywatelska lewica PSL

"Trzeba się wznieść ponad podziały". Poseł PSL apeluje ws. Krajowego Planu Odbudowy

- Nie można działać tak, że robiąc na złość rządowi, sprawi się, iż będzie cierpieć społeczeństwo. Rządzący mają swoje kwestie, opozycja jest po drugiej stronie, ale są tematy, w których trzeba się wznieść ponad podziały i rozmawiać, by jak najwięcej tych środków jak najszybciej popłynęło - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Stefan Krajewski, pytany o poparcie jego klubu dla Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek PSL Krajowy Plan Odbudowy COVID-19 pandemia epidemia koronawirus Koronawirus w Polsce

Wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Poseł PSL: chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy

- Chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy. Nie chcemy kupować kota w worku, stąd dzisiejsze wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza i wezwania do zaprezentowania na dodatkowym posiedzeniu szczegółów planu - powiedziała o żądaniach PSL i Platformy Obywatelskiej Urszula Nowogórska, poseł ludowców.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne pieniądze pandemia koronawirus COVID-19 kryzys gospodarczy gospodarka polska PSL Platforma Obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

SONDAŻ PiS z największym poparciem, Polska 2050 goni KO. Sprawdź nowy sondaż

Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem respondentów. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, partia uzyskałaby ponad 32 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Borysa Budki ma jednak coraz mniejszą przewagę nad Polską 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm polityka PiS PO lewica PSL Konfederacja Szymon Hołownia

Libicki: będąc za kompromisem, PO trzymała się centrowej pozycji, stanowisko ws. aborcji to błąd

- Przez sprawy światopoglądowe da się przejść wyłącznie, dając parlamentarzystom wolność w głosowaniu. Jeśli ktokolwiek będzie do czegokolwiek przymuszany, w jakąkolwiek stronę, grozi to wybuchem i wielkimi perturbacjami, co widzimy dziś na przykładzie Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
Zobacz więcej na temat:  polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny PSL-Koalicja Polska PSL Platforma Obywatelska POLSKA

Franciszek Kamiński. Komendant Batalionów Chłopskich

- Na ulicy Miedzianej było to nieszczęsne ZSL. Tam mnie kiedyś poprosili Banach i Koter, i zaproponowali, żebym samokrytykę złożył. "Co wy chcecie? To wszystko, co ja robiłem, piękne było, wielkie i szlachetne. Wy chcecie, żebym na to pluł? Wykluczone!" odpowiedziałem - mówił o propozycji satelickiego wobec PZPR ugrupowania chłopskiego gen. Franciszek Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  Armia Krajowa Franciszek Kamiński HISTORIA okupacja niemiecka okupacja sowiecka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Stanisław Mikołajczyk