Polskie Radio
Section05
PSL

Walka z epidemią koronawirusa. Władysław Teofil Bartoszewski: podstawą są szczepienia

- Prezes Kosiniak-Kamysz mówił, że on jest zwolennikiem odmrażania gospodarki w ścisłym reżimie sanitarnym. Dlatego, że jeśli odmrozi się część gospodarki, ale ludzie nie będą przestrzegać reżimu sanitarnego, to do niczego to nie doprowadzi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Władysław Teofil Bartoszewski, z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach polityka POLSKA opozycja Władysław Teofil Bartoszewski PSL Koronawirus w Polsce pandemia szczepionka szczepienia Ministerstwo Zdrowia

Szef PSL: Gowin ma ostatnią szansę, żeby przejść na "dobrą stronę mocy"

- Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin ma ostatnią szansę, żeby przejść "na dobrą stronę mocy", ale nie będziemy czekać wiecznie. Nie można do końca tkwić w rozpadającym się rządzie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Jarosław Gowin opozycja Porozumienie Jarosława Gowina

Sawicki: nie umawialiśmy się z PO na stworzenie Koalicji 276 i na ogłoszenie jej publicznie

- Jeśli szef PO Borys Budka uważa, że rozmowy, które się toczą na płaszczyźnie Senatu, są rozmowami o przyszłej koalicji, to widać, że nie zrozumiał partnerów, z którymi rozmawiał, bo ani SLD, ani PSL nie umawiało się z nim na Koalicję 276 i na ogłoszenie jej publicznie - mówi poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL opozycja Platforma Obywatelska Marek Sawicki Borys Budka

Pomysł przeprowadzenia referendum ws. aborcji. Paweł Badzio: PSL będzie tutaj osamotnione

- Ugrupowania polityczne będą podkreślały, że spraw światopoglądowych nie rozstrzyga się w referendum. Myślę, że referendum ws. aborcji to nie jest dobry pomysł, a PSL będzie tutaj osamotnione - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja ciąża Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo polityka PSL lewica PiS Mateusz Drozda Polskie Radio 24

Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni

- PSL może dużo mówić i zapowiadać w sprawie aborcji, ale zasięg oddziaływania politycznego PSL jest taki, jaki jest. Także Lewica nie jest tu wiarygodnym instrumentem. To może być próba sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Trybunał Konstytucyjny polityka opozycja lewica Platforma Obywatelska Szymon Hołownia PSL Kazimierz Kik Mateusz Drozda Polskie Radio 24

"Trzeba przeprowadzić referendum". Bartoszewski o zakazie aborcji w Polsce

- Sugerujemy, aby w sprawie aborcji najpierw uspokoić sytuację poprzez przegłosowanie ustawy w Sejmie, która będzie wyglądała tak, jak poprzednia. Potem trzeba zrobić referendum i dać się wypowiedzieć suwerenowi - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja ciąża Trybunał Konstytucyjny prawa człowieka społeczeństwo Władysław Teofil Bartoszewski PSL Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy reprezentantami przedsiębiorców w Sejmie

– To inicjatywa w obronie przedsiębiorczości, przedsiębiorców, walczymy o nich, przekazujemy ich pomysły do Sejmu, jesteśmy ich reprezentantem – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do zapowiedzi pozwu zbiorowego przeciwko skarbowi państwa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz Beata Michniewicz

Libicki: Kukiz popełnił rozmaite błędy. Jeśli ich nie przemyśli, nowe koło nie będzie istniało długo

- Albo jest tak, że wszyscy się uwzięli na Pawła Kukiza, albo tak, ze pomiędzy rokiem 2015 a 2020 popełnił on rozmaite błędy. Raczej się przychylam do tego drugiego stwierdzenia. Myślę, że powinien te błędy przemyśleć, bo inaczej nowe koło w Sejmie nie będzie miało długiego żywota politycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL polityka Jan Filip Libicki Paweł Kukiz Sejm

"Nie mogę do tego przyłożyć ręki". Senator Koalicji Polskiej o inicjatywie PSL ws. aborcji

- Jako osoba z niepełnosprawnością mam szczególne prawo i obowiązek mówić o tym, że nie godzę się na przesłankę eugeniczną w polskim prawie - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował o złożeniu w Sejmie projektu noweli ustawy, który przywraca trzy przesłanki dające możliwość przerwania ciąży w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny PSL-Koalicja Polska PSL

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, na kolejnych miejscach Polska 2050 i Koalicja Obywatelska. Jest nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 29 proc. badanych, deklarujących udział w głosowaniu, na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 24 proc., na Koalicję Obywatelską - 21 proc. badanych - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż sondaże polityka PiS zjednoczona prawica koalicja obywatelska PSL CBOS Sejm

"Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 to teraz najważniejsze wyzwanie". Premier po spotkaniu ws. szczepionek

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19 to najważniejsze wyzwanie, które stoi aktualnie przed państwem polskim". Dziś odbyło się spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. szczepień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka polityka opozycja Prawo i Sprawiedliwość PiS PSL lewica koalicja obywatelska

Dyskusja o Narodowym Programie Szczepień. Opozycja przyjmuje zaproszenie premiera, ale stawia warunek

Szef KPRM Michał Dworczyk zaprosił w poniedziałek w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego na wtorek na godz. 9 do KPRM przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych i sił politycznych na merytoryczną dyskusję na temat Narodowego Programu Szczepień. Podkreślił, że rząd jest otwarty na każdą rozmowę dot. szczepień i przyjmie każdą dobrą merytoryczną radę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka polityka opozycja Prawo i Sprawiedliwość PiS PSL lewica koalicja obywatelska