Polskie Radio
Section05
Polskie Radio

"To, co najpiękniejsze". Cykl koncertów Polskiego Radia

"To, co najpiękniejsze" to nowe przedsięwzięcie programowe Programu Pierwszego Polskiego Radia. W jego ramach raz na kwartał w studiu koncertowym im. W. Lutosławskiego będzie się odbywać spotkanie z kulturą wysoką "na żywo". Mówił o tym w audycji Rozmowa Kulturalna skrzypek, dyrygent, kompozytor, dyrektor i założyciel orkiestry smyczkowej Sinfonia Viva Tomasz Radziwonowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego koncert koncerty

Polskie Radio: Jan Ordyński wprowadza opinię publiczną w błąd

W związku z nieprecyzyjnymi informacjami, jakie pojawiły się mediach w związku z decyzją Zarządu Polskiego Radia w sprawie Pana Artura Andrusa i Roberta Kantereita Polskie Radio informuje, że dziennikarze ci otrzymali pisemne uzasadnienie odmownej decyzji Zarządu w sprawie dalszej współpracy z TVN 24, chociaż Zarząd nie jest zobligowany do przekazania takiego uzasadnienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA W POLSKIM RADIU

Krzysztof Czabański: potencjał Polskiego Radia jest znakomity

- W ostatnich latach miałem wrażenie, że nie jest on wykorzystywany. Trochę zaczęło brakować takiego "żywego radia" a to, w czym w tej chwili uczestniczymy, to właśnie "żywe radio" - powiedział w przerwie inauguracyjnego koncertu "To, co najpiękniejsze…" organizowanego przez Polskie Radio przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  koncerty Krzysztof Czabański Polskie Radio Paweł Sztompke POLSKA

Oświadczenie Polskiego Radia ws. Michała Fabisiaka

W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiają się w mediach na temat Michała Fabisiaka informujemy że dziennikarz ten nie był zmuszany do publikowania źródła swoich informacji ani podawania do publicznej wiadomości personaliów informatora. Pan Michał Fabisiak nie dopełnił swych obowiązków i nie poinformował przełożonych o zamiarze opublikowania sondażu - rzekomo zleconego przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU

Europejskie Forum Radiowe. "Radio to nie tylko eter"

Polskie Radio może szerzej korzystać z technologii Big Data - uważa członek Zarządu rozgłośni Mariusz Staniszewski. Jednak jak zaznaczył, ten proces musi się odbywać z zachowaniem obostrzeń dotyczących prywatności i bezpieczeństwa odbiorców. Zagadnienie Big Data, czyli legalnych danych na temat użytkowników Internetu czy konsumentów, było tematem Europejskiego Forum Radiowego, które zakończyło się we Wrocławiu. O przebiegu forum opowiadał w PR24 Karol Darmoros (IAR).
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio internet Mariusz Staniszewski Wrocław dziennikarstwo cyfryzacja media społecznościowe