Polskie Radio
Section05
Polskie Radio

"Media publiczne są na dobrej drodze". Szef RMN o nominacjach Polskiego Radia i TVP do prestiżowej nagrody

Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920", film dokumentalny TVP Antyle Chopina" i kanał TVP Kultura 2 zostały nominowane do nagród międzynarodowego festiwalu Prix Italia 2021. - To pokazuje, że media publiczne są na dobrej drodze w Polsce - powiedział w TVP Info Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne TVP Polskie Radio Krzysztof Czabański społeczeństwo

Polskie Radio i TVP z nominacjami do PRIX ITALIA 2021

Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do PRIX ITALIA 2021. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Do PRIX ITALIA 2021 została nominowana również Telewizja Polska za produkcję "Antyle Chopina" oraz kanał TVP Kultura 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio TVP media publiczne dziennikarstwo Joanna Lichocka W POLSKIM RADIU POLSKA

Paweł Łatuszka: Unia Europejska musi działać aby zmieniła się sytuacja polityczna na Białorusi

Na Białorusi wystarczy powiedzieć jedno słowo, by trafić za kraty albo zostać zabitym - powiedział w Polskim Radiu dla Zagranicy Paweł Łatuszka. Były ambasador Białorusi w Polsce oraz pozbawiony stanowiska dyrektor Teatru Narodowego w Mińsku został zmuszony do wyjazdu z kraju po tym, jak opowiedział się po stronie protestujących Białorusinów przeciwko rządom prezydenta Alaksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska opozycja Polskie Radio

"Jedna z największych afer w Polsce". Duklanowski o śledztwie i zarzutach wobec Gawłowskiego

- Portal Onet, podobnie jak TVN i Gazeta Wyborca od początku przyjmują taką samą narrację, jaką ma Stanisław Gawłowski i Roman Giertych. Podchodzą zupełnie bezkrytycznie do tego co mówi oskarżony i jego obrońca, to trwa od lat - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Michał Rachoń Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska

"Decyzja niebezpieczna dla obywateli UE". Anna Kwiecień o stanowisku TSUE ws. kopalni Turów

- Tego rodzaju środka zapobiegawczego nie można stosować w przedmiocie zamknięcia kopalni. To pokazuje, że TSUE potrafi podjąć decyzję pozbawioną zdrowego rozsądku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wziął również udział Stefan Krajewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania

"Ogromna praca do wykonania". Ireneusz Zyska o modernizacji systemów ogrzewania w domach

- Od roku 2018 r. zredukowaliśmy o ok. połowę liczbę stref przekroczeń emisji substancji szkodliwych w Polsce w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Nie jest tak źle, jak było kilka lat temu - mówił w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Czechy energia elektryczna energetyka Ryszard Gromadzki