Polskie Radio
Section05
Polskie Radio

Wizyta szefa europejskiej dyplomacji w Rosji. Dr Bryc: nie był zorientowany w sytuacji

- Josep Borrell zna się na flance południowej UE, czyli na zaangażowaniu Unii w regionie Morza Śródziemnego. Natomiast od samego początku kompletnie nie był zorientowany w problematyce wschodniej. Uczył się jej niejako od podstaw. Miał trochę czasu na to, by nauczyć się tego, jak prowadzi się politykę na Wschodzie i na czym polega specyfika relacji z Rosją - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Agnieszka Bryc, politolog. Gościem audycji był również dr hab. Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Polskie Radio Polskie Radio 24 Paweł Lekki Agnieszka Bryc

Hołownia o ruchu Polska 2050: podejmujemy autonomiczne decyzje, nas się nie da do niczego zmusić

- Cieszę się, że nasze pojawienie się na scenie politycznej tak zaktywizowało jej - senną do tej pory - część opozycyjną. Nagle, w sytuacji, w której deklaracje ideowe czy programowe miały pojawiać się gdzieś późną wiosną, wszystko udaje się zrobić w dwa tygodnie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Hołownia, założyciel ruchu Polska 2050. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Szymon Hołownia polityka POLSKA opozycja

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: szczepionki dla seniorów są zabezpieczone

- Otrzymaliśmy dziś dostawę szczepionki Pfizera w liczbie 320 tys. dawek. Kolejne dostawy mają być większe i wynosić ok. 380 tys. dawek. Z kolei w środę spodziewamy się kolejnej dostawy szczepionki firmy AstraZeneca - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA Aleksander Ziemiańczyk Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia

Krzysztof Kowalewski: dzieciństwo w konspiracji - posłuchaj reportażu

Trudno pogodzić się z odejściem tych, którzy byli dla nas ważni, ciepli, dzięki którym uśmiech na ustach pojawiał się często. Takim dla wielu z nas był aktor Krzysztof Kowalewski. Wybitny aktor, który zmarł w sobotę, 6 lutego, dzieciństwo spędził w okupowanej przez Niemców Warszawie. Jak wspominał ten dramatyczny czas? 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Kowalewski KULTURA wspomnienie Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż Polskie Radio Trójka

Powrót wszystkich uczniów do szkół. Szef MEiN podał prawdopodobny termin

- Prawdopodobnym scenariuszem jest powrót pozostałych klas do nauki stacjonarnej przed Wielkanocą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że decyzja o otwarciu szkół dla kolejnych uczniów w pierwszej kolejności obejmie młodzież z klas ósmych i maturzystów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek Polskie Radio Koronawirus w Polsce pandemia

"Zakładają, że Polacy nie pamiętają ich rządów". Czarnek o konwencji PO

- Polacy pamiętają dokładnie to, co miało miejsce wówczas, kiedy pan Donald Tusk był premierem i Platforma Obywatelska z PSL-em była u władzy. Pamiętają ten program "Laptop dla każdego". (...) Teraz powrót do tego programu przez polityków tej samej formacji jest o tyle śmieszny, co i również niepokojący - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do najnowszych propozycji programowych PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA edukacja Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska laptopy szkoła

Polskie Radio w czołówce najbardziej opiniotwórczych stacji

Według raportu rocznego dotyczącego najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2020 roku, przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów, w kategorii "stacje radiowe" Polskie Radio zajęło drugie miejsce w rankingu, wyprzedzając m.in. Radio Zet, a ustępując jedynie rozgłośni RMF FM. Program 1, Polskie Radio 24 i Program 3 Polskiego Radia łącznie były cytowane 21 651 razy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Agnieszka Kamińska infografika media media publiczne dziennikarstwo

Współpraca ws. praktyk studenckich. Porozumienie Polskiego Radia i UKSW

Polskie Radio i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarły porozumienie o współpracy w sprawie praktyk studenckich. - Wierzę, że współpraca Polskiego Radia i Uniwersytetu, która otwiera się dziś na nowy obszar, przyniesie dobry owoc ze względu na łączące nas wartości oraz wspólną misję - powiedziała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Stefan Wyszyński Agnieszka Kamińska

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy reprezentantami przedsiębiorców w Sejmie

– To inicjatywa w obronie przedsiębiorczości, przedsiębiorców, walczymy o nich, przekazujemy ich pomysły do Sejmu, jesteśmy ich reprezentantem – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do zapowiedzi pozwu zbiorowego przeciwko skarbowi państwa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz Beata Michniewicz

Inżynier Piotr Drzewiecki - jeden z założycieli Polskiego Radia

1 lutego 1925 roku narodziło się radio w Polsce. Do tej daty sięgamy co roku, przypominając historię polskiej radiofonii i jej twórców. W "Eurece" przypomnimy jednego z ojców założycieli Polskiego Radia - członka pierwszego zarządu instytucji, który do historii przeszedł przede wszystkim jako pierwszy prezydent Warszawy w niepodległej Polsce, wybitny inżynier - założyciel Stowarzyszenia Techników Polskich, działacz społeczny i przedsiębiorca odnoszący ogromne sukcesy w swej działalności - Piotr Drzewiecki.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Michalski Polskie Radio Warszawa HISTORIA