Polskie Radio
Section05
Joanna Rawik

90. urodziny Joanny Rawik. "Mam szczęście, znów prowadzę audycję"

90 lat temu, 31 stycznia 1934 roku, urodziła się Joanna Rawik, piosenkarka, aktorka i dziennikarka, gwiazda polskiej piosenki przełomu lat 60. i 70. Wybitna interpretatorka piosenek nastrojowych i poetyckich, pełnych dramatycznego wyrazu. Do jej najbardziej znanych utworów należą: "Po co nam to było", "Nie z każdej mąki będzie chleb", "Tych dwoje", "Mamy za mało siebie dla siebie", "Nie chodź tą ulicą" oraz "Niczym się nie różnimy".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Rawik Francja Edith Piaf Anna Will

Edith Piaf – w 60. rocznicę śmierci. "Była nieludzko autentyczna"

- Wielkim sukcesem Edith Piaf było to, że przez wiele lat śpiewała na ulicach. Jak się słucha jej późniejszych rzeczy, często oratoryjnych w formie, to nadal słychać tam tę samą autentyczność. To pozostało jej do końca - mówiła w Dwójce Joanna Rawik, autorka książki o Edith Piaf pt. "Ptak smutnego stulecia". We wtorek (10.10) mija 60. rocznica śmierci wielkiej damy francuskiej piosenki.
Zobacz więcej na temat:  Edith Piaf biografia KSIĄŻKA Aldona Łaniewska-Wołłk Dwójka rocznica Joanna Rawik

"To powrót do matecznika". Joanna Rawik z nową audycją w Programie 1

Wkrótce na antenie Programu 1 Polskiego Radia ponownie usłyszymy Joannę Rawik, która już w przeszłości była związana z rozgłośnią. Piosenkarka, aktorka i dziennikarka poprowadzi nową audycję muzyczną.  - Powiedziałabym, że to jest powrót do matecznika. (...) W gruncie rzeczy jestem człowiekiem radia - mówi artystka, która przy okazji swoich urodzin opowiedziała również o związkach z radiem i Krakowem.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Maria Szabłowska muzyka rozrywkowa Joanna Rawik Polskie Radio