Polskie Radio
Section05
Reduta Dobrego Imienia

Kto odpowiada za Holokaust? "Liczby zatrważają"

W sobotę mija 73. wyzwolenia przez Armię Czerwoną nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz. Według badania przeprowadzonego przez Instytut Körbera tylko 59 proc. młodych Niemców ma świadomość, że Auschwitz-Birkenau był niemieckim obozem zagłady. O świadomości historycznej Holokaustu wśród Niemców mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Wójcik z Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust Niemcy II wojna światowa Auschwitz Reduta Dobrego Imienia Żydzi

"Internetowa husaria” pomoże bronić dobrego imienia Polski

Korespondenci i wolontariusze z całego świata będą bronić dobrego imienia Polski. Fundacja Reduta Dobrego Imienia na konferencji „Support Poland! Wspieraj Polskę!” podsumowała swoje kilkumiesięczne działania mające na celu walkę z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w zagranicznych mediach. W wydarzeniu uczestniczył także wicepremier Mateusz Morawiecki. O konferencji przeciwko szkalowaniu Polski mówiła w Polskim Radiu 24 Mira Wszelaka, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Reduta Dobrego Imienia historia Polski media Polacy za granicą Mira Wszelaka

"Musimy dbać o dobre imię naszego kraju"

Wicepremier Mateusz Morawiecki na konferencji "Support Poland - Wspieraj Polskę" powiedział, że musimy dbać o dobre imię naszego kraju, aby tworzyć Polskę, o której marzymy. Spotkanie zorganizowane przez Redutę Dobrego Imienia służy wymianie doświadczeń z Polonią w zakresie obrony dobrego imienia Polski. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego można było wysłuchać w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Reduta Dobrego Imienia Polonia Polacy za granicą

"To była zniewaga, jakiej dawno nie słyszeliśmy"

Nie milkną echa Marszu Niepodległości w Warszawie. Po wypowiedzi szefa liberałów Guy’a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim, głos zabrał także Jan Tomasz Gross, który napisał na łamach dziennika „New York Times”, że uczestnicy marszu mieli m.in. wznosić okrzyki „sieg heil!” oraz „Ku Klux Klan!”. Reduta Dobrego Imienia złożyła już dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście. Gościem Polskiego Radia 24 była prezes organizacji Mira Wszelaka. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Unia Europejska Święto Niepodległości Warszawa Guy Verhofstadt Reduta Dobrego Imienia Jan Tomasz Gross

Będą pozwy ws. słów Verhofstada. "Skandaliczne"

Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Guy Verhofstadt Marsz Niepodległości Święto Niepodległości Warszawa Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia POLSKA