Polskie Radio
Section05
Ryszard Schnepf

NASZ TEMAT Efekt ekspertyzy Schnepfa. Prezydent Sopotu wydał 115 tys. zł na podróż do USA

Sopocki magistrat zapłacił 115 tys. zł za podróż do Stanów Zjednoczonych ośmiu osób, w tym prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i Ryszarda Schnepfa, byłego ambasadora RP w Polsce. Tuż przed podróżą Ryszard Schnepf przygotował ekspertyzę, za którą miasto zapłaciło mu 12 300 zł. Uczestnicy wyprawy odwiedzili Nowy Jork, Nowy Orlean, Memphis i Waszyngton. Dostali nawet dietę za pobyt w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Karnowski Stany Zjednoczone USA Sopot

TYLKO U NAS Kim jest Ryszard Schnepf? "Swoją działalnością wpisuje się w kontynuację tego, co było w PRL"

Były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf "swoją aktualną działalnością publiczną wpisuje się w kontynuację tego, co było w czasach PRL" - mówi dla portalu PolskieRadio24.pl Dorota Kania, dziennikarka i współautorka książki "Resortowe dzieci. Politycy". Nasz portal ustalił, że Schnepf doradzał - za niebagatelną kwotę - prezydentowi Sopotu ws. polityki międzynarodowej. Zalecał głoszenie w Stanach Zjednoczonych m.in. hasła "Demokratyczna Polska wraca!" oraz podzielił Polonię na liberalną i "pisowską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd POLSKA Sopot Jacek Karnowski PRL Dorota Kania

Ambasadorzy RP napisali list do D. Trumpa. "Polska nie jest praworządna"

"Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne" – piszą w liście do Donalda Trumpa członkowie Konfederacji Ambasadorów RP. Pod tekstem podpisał się m. in. były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Trump Stany Zjednoczone Andrzej Duda

"Resortowe Dzieci. Politycy". Dorota Kania: będą kolejne tomy

- Nie wyobrażaliśmy sobie wraz z pozostałymi współautorami książek, Jerzym Targalskim i Maciejem Maroszem, że nie zajmiemy się klasą polityczną - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Kania. W piątek odbyła się premiera kolejnego tomu z serii "Resortowe dzieci".
Zobacz więcej na temat:  Adam Rotfeld Aleksander Kwaśniewski Andrzej Olechowski Bronisław Komorowski książki KULTURA Lech Wałęsa polityka Włodzimierz Cimoszewicz Wojciech Jaruzelski Jerzy Targalski