Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Cimoszewicz

Potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca wypadku. Cimoszewicz usłyszał zarzuty

Białostocka prokuratura formalnie przedstawiła zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z tego miejsca europosłowi, w przeszłości m.in. b. premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. Chodzi o potrącenie rowerzystki w maju 2019 r. w Hajnówce. Ogłoszenie zarzutów było możliwe po uchyleniu immunitetu przez Parlament Europejski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samochód wypadek policja Włodzimierz Cimoszewicz

Cimoszewicz oburzony budową zapory na granicy. "Szukałem spokoju, a muszę oglądać warczące żelastwo"

Włodzimierz Cimoszewicz mocno skrytykował budowę zapory na granicy polsko-białoruskiej. - Sprowadziłem się tu w poszukiwaniu spokoju, a zamiast żubrów i jeleni muszę oglądać warczące żelastwo - powiedział w rozmowie z "Faktem". Na słowa europosła zareagowała rzecznik Straży Granicznej, por. Anna Michalska.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś służby i bezpieczeństwo Włodzimierz Cimoszewicz straż graniczna infografika POLSKA

Cimoszewicz kontra "Gazeta Polska". Zakończyły się rozprawy, wkrótce wyrok

W piątek odbyła się ostatnia rozprawa w sprawie, którą "Gazecie Polskiej" wytoczył Włodzimierz Cimoszewicz. Europoseł Koalicji Obywatelskiej pozwał m.in. naczelnego "GP" Tomasza Sakiewicza po tekście, który gazeta opublikowała w marcu 2019 roku opisującym stan leśniczówki w Puszczy Białowieskiej, którą przez 17 lat użytkował były premier. Wyrok ma zostać ogłoszony 5 lutego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Cimoszewicz Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska sądownictwo

Z. Gryglas: słowa W. Cimoszewicza antypolskim sformułowaniem

– Włodzimierz Cimoszewicz powinien wiedzieć, że w okresie II wojny światowej państwa Izrael nie było na mapie i że ofiary Holokaustu były obywatelami Rzeczypospolitej – powiedział Zbigniew Gryglas z Porozumienia, kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – tylko silna formacja, jak Zjednoczona Prawica, może zapobiec materializacji roszczeń, czyli jakimkolwiek wypłatom – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Gryglas Porozumienie Jarosława Gowina polityka Włodzimierz Cimoszewicz Izrael stosunki polsko-żydowskie

Publicyści o wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza ws. ustawy 447

- Jest to wyjątkowo obrzydliwa wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza, który insynuuje, że jakoby z pobudek antysemickich Polacy nie chcą zwrócić czegoś, co jest prawnie nieuzasadnione – mówił w R24 Marek Król, publicysta tygodnika Sieci podczas dyskusji z Jakubem Majmurkiem, publicystą Krytyki Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Włodzimierz Cimoszewicz Konfederacja Izrael USA Holokaust II wojna światowa

Nowe wątki ws. wypadku, który spowodował W. Cimoszewicz

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz, który na przejściu dla pieszych potrącił 70-letnią kobietę, miał uciec z miejsca wypadku i taki zarzut może mu postawić białostocka prokuratura - twierdzi "Super Express". - Na chwilę obecną niczego takiego nie możemy potwierdzić - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Łukasz Janyst, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Cimoszewicz wypadek policja Hajnówka