Polskie Radio
Section05
Sławomir Nowak

"Zrzutka" polityków PO na poręczenie majątkowe dla Nowaka. Wiemy, kto i ile wpłacił

Politycy Platformy Obywatelskiej pomogli w zbiórce pieniędzy na poręczenie majątkowe dla Sławomira Nowaka - ustalił portal wPolityce.pl. Z doniesień serwisu wynika, że były minister transportu w rządzie Donalda Tuska mógł liczyć na hojne wsparcie byłej prezydent Warszawy i głównego ekonomisty Platformy Obywatelskiej. Przepisy Kodeksu postępowania karnego zabraniają zbiórki na ten cel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd pieniądze prokuratura

Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi. Miał przyjąć dodatkowo 315 tys. euro

W środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi przedstawiono uzupełniony zarzut. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie konkretnej spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura sąd korupcja

"Obciąża ekipę, która wtedy rządziła". Mateusz Kosiński o sprawie Sławomira Nowaka

- Ta sprawa jest inaczej komentowana przez jego byłych kolegów z Platformy Obywatelskiej dzisiaj, niż było to parę miesięcy temu. Świadczy o tym wypowiedź Donalda Tuska, gdy ten pytany o Sławomira Nowaka niejako się wyparł podopiecznego - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński, publicysta Tygodnik Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 prokuratura korupcja Platforma Obywatelska sądownictwo Jerzy Jachowicz

Prokuratura nie sporządzi protokołu przyjęcia poręczenia za Nowaka. Najpierw chce zweryfikować pochodzenie pieniędzy

- Możliwość sporządzenia przez prokuratora protokołu przyjęcia poręczenia majątkowego uzależniona jest od pozytywnej weryfikacji źródła pochodzenia wpłaconych środków - przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Pełnomocnik córki Sławomira Nowaka uważa, że prokuratura nie ma prawa tak postąpić, bo przepis na który się powołuje, jest nowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura

Sąd ostatecznie odrzucił zażalenia prokuratury w sprawie kaucji Sławomira Nowaka

Prokurator nie może się odwołać od decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który 2 czerwca postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego korupcję Sławomira Nowaka tzw. aresztu warunkowego, zamiennego na 1 mln zł poręczenia majątkowego - zdecydował w środę SA. Obrona Nowaka zażalenia nie składała i - jak przekazał rzecznik sądu - decyzja ta jest prawomocna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura

Zrzutka na kaucję dla Sławomira Nowaka. Kubiak: impuls poszedł z Wybrzeża

- Zawsze istnieją szare eminencje, które kierują pewnymi projektami. Nie ma ich na żadnych listach, ale wiadomo, że towarzysko lub służbowo są powiązani z daną osobą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Odniósł się w ten sposób do informacji "Faktu", że krewni, znajomi oraz koledzy z Platformy Obywatelskiej zebrali milion złotych, by Sławomir Nowak nie musiał wracać do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska korupcja polityka

Ziobro: do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. Nowaka, prokuratura nie musi wydawać protokołu

- Prokuratura uznaje, że do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. Sławomira Nowaka, nie musi wydawać protokołu. Jeśli sąd uzna, że Nowak ma pozostać w areszcie, to wtedy zostaną zwrócone pieniądze. A jeśli ta decyzja będzie inna, to wówczas protokół zostanie sporządzony - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd areszt Zbigniew Ziobro