Polskie Radio
Section05
Sławomir Nowak

Lukratywna praca na wysokim szczeblu za łapówkę. Media: Sławomir Nowak sprzedawał stanowiska

"W 2012 r. Wojciech T. miał obiecać Sławomirowi Nowakowi, wówczas ministrowi transportu, 100 tys. zł za załatwienie stanowiska szefa spółki skarbu państwa. Okazało się to niemożliwe. Ostatecznie T. trafił do zarządu grupy Energa. Miał za to zapłacić kilkadziesiąt tysięcy zł" - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prokuratura sądownictwo Sławomir Nowak przestępczość

Sprawa Sławomira Nowaka. Jarosław Popek: zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i PO

- Sprawa Sławomira Nowaka oczywiście zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej. Bo doktryna Sławomira Neumanna - twierdzenie, że "będziemy was bronić jak niepodległości do momentu, kiedy jesteście członkami PO" - nadal działa - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk z "Trybuny". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka

Akt oskarżenia ws. Sławomira Nowaka. Krajewski: niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność

- Być może jest w szeregach PO chęć przemilczenia tematu podejrzanego o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą Sławomira Nowaka, ale patrząc na materiał dowodowy, niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 prokuratura korupcja Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Roman Giertych areszt

Akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Stanisław Żaryn: zebrany materiał jest mocny i obszerny

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Jak wyjaśnił Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych, akt oskarżenia kończy pewien etap działań. - Materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne był bardzo mocny i obszerny - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Stanisław Żaryn Sławomir Nowak przestępczość akt oskarżenia prokuratura

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura przekaże Straży Granicznej samochód byłego ministra w rządzie Tuska

Na podstawie tzw. ustawy covidowej Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej warte ok. 400 tysięcy złotych auto, zabezpieczone w śledztwie przeciwko podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Range Rover Velar mógł być – według prokuratury – zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Sławomir Nowak straż graniczna prokuratura samochód

"Wyszedł z polityki, ale pozostał bardzo wpływowy". Ekspert o byłym wicekanclerzu Niemiec, dla którego miał pracować Nowak

- W Niemczech Fischer pełni funkcję eksperta ds. Ukrainy, podejrzewam, że to musi mieć umocowanie w tym, komu doradza w ramach swojej firmy konsultingowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka "Nowego Państwa". Wynagrodzenie od Joszki Fischera miał pobierać Sławomir Nowak, oskarżony o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Sławomir Nowak Europa Niemcy Ukraina korupcja

Jakie interesy łączyły Sławomira Nowaka i byłego wicekanclerza Niemiec?

Podejrzany o korupcję, mający na koncie 17 zarzutów prokuratorskich, były minister transportu Sławomir Nowak przez rok pracował dla Joschki Fischera – informuje "Gazeta Polska". To były wicekanclerz Niemiec, teraz wpływowy lobbysta. Z ustaleń gazety wynika, że śledczy prześwietlają okoliczności tej współpracy. Wstępne wnioski wskazują na to, że Nowak "wykonywał działania na rzecz niemieckich koncernów działających w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak Ukraina Rosja Niemcy

"Materiały dają podstawę do poważnych zarzutów". Rzecznik rządu o sprawie Sławomira Nowaka

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział na briefingu prasowym w Sejmie, że materiały, które zostały przekazane opinii publicznej, dają podstawę do formułowania przez prokuraturę poważnych zarzutów wobec Sławomira Nowaka. Dodał, że jeśli działania korupcyjne zostaną potwierdzone, sprawa będzie miała charakter bezprecedensowy co do skali.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak areszt sąd prokuratura korupcja POLSKA polityka

Prokuratura: środki wpłacone przez córkę Sławomira Nowaka jako poręczenie majątkowe pochodzą z zakazanego źródła

Prokurator odmówił przyjęcia poręczenia majątkowego w kwocie 1 mln zł za Sławomira Nowaka. Oskarżyciel stwierdził, że środki wpłacone przez córkę podejrzanego pochodzą ze źródła zakazanego ustawą. Wydanie postanowienia poprzedzone zostało szczegółową analizą - podała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sądownictwo Sławomir Nowak

Kariera Sławomira Nowaka. Jak wyglądała polityczna droga "złotego dziecka PO"?

Nie cichnie temat Sławomira Nowaka - nazywanego "złotym dziecka PO" byłego ministra transportu - któremu prokuratura przedstawiła dotychczas 17 zarzutów. - To jest sprawa między prokuraturą, sądem i Sławomirem Nowakiem - tak Donald Tusk, przewodniczący PO, były premier, skomentował konferencję prasową, na której poinformowano o zarzutach wobec byłego ministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Sławomir Nowak