Polskie Radio
Section05
Stefan Hambura

"Donald Tusk był premierem marionetkowym". Stefan Hambura i Piotr Walentynowicz o przesłuchaniu byłego premiera

Nie milkną echa przesłuchania Donalda Tuska w warszawskim Sądzie Okręgowym. Były premier stawił się w roli świadka w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Przesłuchanie szefa Rady Europejskiej w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku odbyło się na wniosek członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Stefan Hambura katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska POLSKA

Mecenas Hambura: Donald Tusk był premierem marionetkowym

Mecenas Stefan Hambura, zapowiedział w Polskim Radiu 24, że latem powinien zakończyć się proces sądowy w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyńsku 10 kwietnia 2010. Adwokat, który jest jednym z pełnomocników oskarżycieli prywatnych w procesie b. szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i czterech innych osób, powiedział, że kluczowy materiał dowodowy został już zebrany.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski Donald Tusk Stefan Hambura Lech Kaczyński POLSKA

Komisja Europejska przyznała rację polskiemu prawnikowi

Adwokat Stefan Hambura otrzymał dziś z Brukseli odpowiedź na wniosek złożony w grudniu zeszłego roku do szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, dowiedziało się Polskie Radio. Polski prawnik prosił w piśmie o ustosunkowanie się do zjawiska wzorstu przestepczości w Niemczech. -Zjawisko jest niepokojące - czytamy w odpowiedzi na pismo Stefana Hambury. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stefan Hambura Jean-Claude Juncker Komisja Europejska Niemcy

Polacy pominięci w Berlinie. Merkel odpowiada Hamburze

Wystawa „Cisi Bohaterowie” prezentowana w Berlinie w siedzibie Fundacji „Miejsce Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu” przybliża sylwetki Niemców, którzy w latach 1933-1945 pomagali Żydom. Ekspozycja obejmuje teren Niemiec, jak również obszar okupowany przez hitlerowców. Mimo to, "po cichu" pominięto tysiące Polaków, którzy ryzykowali bądź tracili życie, udzielając pomocy Żydom. "To niedopuszczalne" - odniósł się do sprawy adwokat, Stefan Hambura.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Stefan Hambura Holokaust Żydzi Polska w Unii Europejskiej Europa

"Pamiętajcie o Polakach, którzy ratowali Żydów"

Wystawa „Cisi Bohaterowie” prezentowana w Berlinie w siedzibie Fundacji „Miejsce Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu” przybliża sylwetki Niemców, którzy w latach 1933-1945 pomagali Żydom. Ekspozycja obejmuje obszar Niemiec, jak również tereny okupowane przez hitlerowców. Mimo to, "po cichu" pominięto tysiące Polaków, którzy ryzykowali bądź tracili życie, udzielając pomocy Żydom. "To niedopuszczalne" - odniósł się do sprawy adwokat, Stefan Hambura. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Niemcy Holokaust Żydzi Angela Merkel Stefan Hambura