Polskie Radio
Section05
ONR

"HGW zablokowała trasę Marszu z powodów czysto politycznych"

- Hanna Gronkiewicz-Waltz zablokowała trasę przez Most Świętokrzyski z powodów czysto politycznych. Chciała dać sygnał swoim sympatykom, że jest antagonistycznie nastawiona do środowisk patriotycznych, do Marszu Niepodległości. Do tego zaostrzyła napięcie, emocje wokół tego wydarzenia i polaryzuje dalej różne środowiska - mówił w rozmowie z PolskieRadio.pl Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości ONR Andrzej Duda TYLKO U NAS NASZ WYWIAD

„ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować”

- Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. Odniósł się w ten sposób do zdjęcia, które obiegło polskie media, na którym członkowie Młodzieży Wszechpolskiej biją uczestnika manifestacji KOD w Radomiu. Tymczasem minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że po zajściach w Radomiu na demonstracji KOD przeprowadzona zostanie w policji kontrola. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie, zakłócone w sobotę przez Młodzież Wszechpolską, było zabezpieczane przez zbyt małe siły - ocenił w radiowej Jedynce szef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej KOD Radom Młodzież Wszechpolska ONR Krzysztof Gawkowski

"Problem nacjonalizmu jest rozdmuchany przez media"

- Rozbicie polskiej sceny politycznej na dwa obozy odbija się na polskiej symbolice i przywiązaniu do symboli. Na odbiór polskich symboli mają również wpływ takie wydarzenia jak marsz ONR w Warszawie. To może powodować, że części Polaków te symbole mogą się źle kojarzyć – mówił w audycji Debata Dnia Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego. Gościem programu był również Marek Król z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nacjonalizm patriotyzm Marek Król Unia Europejska ONR