Polskie Radio
Section05
ONR

Terlecki: byli członkowie PZPR powinni rezygnować z funkcji publicznych

- Funkcjonariusze publiczni, osoby publiczne, które były np. w PZPR, powinny składać rezygnację, podobnie jak to zrobił ten pan, który był w ONR - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki odniósł się do sprawy byłego już p.o. dyrektora wrocławskiego oddziału IPN Tomasza Greniucha. - System komunistyczny był z pewnością co najmniej tak zbrodniczy jak hitleryzm, a może nawet bardziej - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PZPR ONR

"Trudno bronić tradycji ONR". Prof. Rafał Chwedoruk o odwołaniu Tomasza Greniucha z IPN

- IPN będzie się mierzył z pytaniem, jak ta nominacja była możliwa, jak i z tym, jak tłumaczenia, którymi z w związku z nią się posługiwano w ostatnich dniach, mogły mieć miejsce - komentował prof. Rafał Chwedoruk rezygnację Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Rafał Chwedoruk IPN ONR

"HGW zablokowała trasę Marszu z powodów czysto politycznych"

- Hanna Gronkiewicz-Waltz zablokowała trasę przez Most Świętokrzyski z powodów czysto politycznych. Chciała dać sygnał swoim sympatykom, że jest antagonistycznie nastawiona do środowisk patriotycznych, do Marszu Niepodległości. Do tego zaostrzyła napięcie, emocje wokół tego wydarzenia i polaryzuje dalej różne środowiska - mówił w rozmowie z PolskieRadio.pl Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości ONR Andrzej Duda TYLKO U NAS NASZ WYWIAD