Polskie Radio
Section05
Trójka zapowiedź

Archiwalna "Sekcja" znów na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

Rok 2023 na "Scenie teatralnej Trójki" rozpoczęliśmy przypomnieniem najstarszego i jednego z najsłynniejszych cykli Programu 3. W 2012 roku Teatrzyk Zielone Oko, bo o nim mowa, znalazł się wśród 33. audycji wyróżnionych przez słuchaczy z okazji półwiecza Trójki – od której jest zresztą tylko o 5 lat młodszy.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki KULTURA TEATR słuchowisko Wojciech Dorosz Barbara Marcinik Mariusz Bonaszewski Przemysław Bluszcz Anna Wieczur-Bluszcz

Rożdiestwo Christowo 2023 – prawosławna Wigilia w "Trójce pod Księżycem"

Boże Narodzenie w kościołach wschodnich w tym roku obchodzone jest 13 dni po katolickich Świętach. Prawosławna Wigilia spotyka się ze Świętem Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Kościół zachodni celebruje Narodzenie Pańskie według kalendarza gregoriańskiego. Cerkiew wierna jest staremu kalendarzowi, juliańskiemu. Jak trwająca od prawie jedenastu miesięcy wojna za nasza wschodnią granicą zmieniła to, co do tej pory dyktowała tradycja?
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Wojciech Dorosz

Bronisław Piłsudski – wybitny badacz kultury Ajnów

Zmarł Kimura Kazuyasu, wnuk Bronisława Piłsudskiego – zesłańca, znakomitego etnografa, badacza kultury i języka Ajnów. Bronisław, starszy brat Józefa Piłsudskiego, badaniom tego niezwykłego ludu poświęcił 15 lat. Jego – wciąż mało znanej – postaci, przyćmionej przez młodszego brata, poświęciliśmy wtorkowy "Klub Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Bronisław Piłsudski Trójka Arkadiusz Gołębiewski

Basia Giewont z koncertem kolęd. Bilety do zdobycia w Trójce!

Dobrze znane kolędy i pastorałki w nietuzinkowych aranżacjach, zaśpiewane anielskim głosem Basi Giewont wypełnią koncert, który odbędzie się w środę (21 grudnia) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a cztery dni później zostanie zaprezentowany na antenie Trójki. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć, słuchając audycji w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Koncerty w Trójce Basia Giewont

Ryszard Wojciul: poszukiwacz dźwięków nieoczywistych

"Spotkania trzeciego stopnia" to audycja z udziałem znanych i popularnych osób. W rozmowie z Michałem Żołądkowskim opowiadają o sobie, muzyce, którą tworzą i której słuchają, o swoich inspiracjach w życiu zawodowym i prywatnym. Tym razem gościem był muzyk Ryszard Wojciul i rozmawiano m.in. o historii festiwalu w Jarocinie, muzyce współczesnej, intuitywnej, twórczych poszukiwaniach i połączeniach.
Zobacz więcej na temat:  Michał Żołądkowski

Piłkarskie mistrzostwa świata – wielka machina finansowa i wizerunkowa

Inżynier Stefan Karwowski, bohater niezapomnianego serialu Telewizji Polskiej "Czterdziestolatek", postrzegał swoją przyszłość poprzez liczbę igrzysk olimpijskich, które zdąży jeszcze obejrzeć. Istnieje również dość spore grono osób używających do tego samego celu mistrzostw świata w piłce nożnej. Właśnie o tej spektakularnej imprezie, której XXII edycja trwa w Katarze, ze swoimi gośćmi rozmawiał w "Klubie Trójki" Tomasz Zapert.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Tomasz Zapert Andrzej Janisz mistrzostwa świata