X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Róbmy swoje

W Unii Europejskiej panowało takie przekonanie, że polski rolnik, jeżeli dostanie to wsparcie (...),że albo przepije, albo przeje. A okazuje się, że następuje modernizacja sprzętu, ludzie inwestują, to polskie rolnictwo staje na nogi, a to rodzi frustrację polityków, którzy odpowiadają za interesy we własnych krajach. I stąd być może tego typu artykuły. My róbmy swoje.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka Sygnały Dnia POLSKA Francja Europa Prawo i Sprawiedliwość

Koniec z całowaniem w Europie

Ja się cieszę, że skończyło się to przymilanie, to całowanie, jeżeli nie w usta, to w policzki, to takie bratanie się z rosyjskim"niedźwiedziem" przez kolejnych przywódców europejskich, liderów poszczególnych dużych państw Unii. Przypomnę tu kolejno: Chirac, Berlusconi, Schroeder, także Tony Blair, o czym się może mniej teraz pamięta.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja polityka Ryszard Czarnecki Sygnały Dnia POLSKA Europa Kraków

Szczyt energetyczny w Krakowie

Powinniśmy sobie postawić pytanie wykraczające trochę poza perspektywę europejskiej polityki sąsiedztwa: jaka właściwie być powinna wschodnia granica Unii Europejskiej? I pewnie na szczycie będą próby odpowiedzi na to pytanie, co się wiąże naturalnie z tzw. zdolnościami absorpcyjnymi Unii Europejskiej, z Konstytucją i tak dalej, i tak dalej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Wschodnia polityka Sygnały Dnia POLSKA Kraków Kazachstan Europa

Funkcja pod człowieka

Pojawiło się nowe zjawisko w rządzie - wicepremier bez teki, który nie jest ministrem. (...) Na zasadzie tylko chęci chyba zrobienia czegoś miłego dla najbliższego współpracownika pan premier obdarzył funkcją wicepremiera osobę, która swoje dotychczasowe funkcje i role mogła pełnić, nie będą wicepremierem, a będąc sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Ludwik Dorn polityka Sygnały Dnia Bronisław Komorowski Rosja Unia Europejska POLSKA kancelaria premiera