Polskie Radio
Section05
Janusz Lewandowski

Campus Polska Przyszłości. PO wyśmiewa referendalne pytanie o prywatyzację, a Lewandowski głosi jej potrzebę

Europoseł PO Janusz Lewandowski powiedział w sobotę podczas Campusu Polska Przyszłości, że mocą polskiej gospodarki jest prywatna przedsiębiorczość. - Jest to zaprzeczenie tego modelu, który budowała dobra zmiana, czyli scentralizowanej, znacjonalizowanej, rządzonej przez bardzo miernych i bardzo wiernych, ale kosztem olbrzymiej przeceny tego majątku - dodał. Z kolei posłanka Izabela Leszczyna zapewniła, że Platforma Obywatelska nie ma zamiaru prywatyzować strategicznych spółek paliwowych i energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Lewandowski Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja Izabela Leszczyna GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo kampania wyborcza polityka gospodarka polska Krajowy Plan Odbudowy

Ofensywa Chin w UE. Polscy europosłowie wskazują na oczywiste zagrożenie ze strony Państwa Środka

- Ofensywa Chin, na którą przyzwalają niektóre unijne kraje jest niepokojąca - komentują w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką polscy europosłowie - Anna Fotyga i Janusz Lewandowski. Dziś w Pekinie wizytę składa kanclerz Niemiec Olaf Scholz mimo ostrzeżeń nie tylko u siebie w kraju, ale także w Unii Europejskiej. Wcześniej niemiecki rząd zdecydował, że nie będzie blokować zakupu przez firmę kontrolowaną przez chińskie władze udziałów w terminalu kontenerowym w porcie w Hamburgu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Beata Płomecka Anna Fotyga Chiny Janusz Lewandowski

J. Lewandowski (PO): PiS ma wiarygodność i sprawczość

- Środowy panel w Krynicy będzie dla Grzegorza Schetyny szansą pokazania naszego programu - zdradził europoseł Janusz Lewandowski. - W kwestiach socjalnych nie będziemy ścigać się z PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma tutaj wiarygodność i sprawczość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Janusz Lewandowski Adrian Klarenbach Grzegorz Schetyna Małgorzata Kidawa-Błońska Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Sześciu Polaków w kierownictwie komisji w PE - podsumowanie

PiS oraz PO mają po trzech wiceprzewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim. Beata Szydło nie będzie szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Tak wygląda podsumowanie dnia w europarlamencie, podczas którego dokonano wyboru kierownictwa wszystkich komisji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Komisja Europejska Witold Waszczykowski Zdzisław Krasnodębski Ryszard Czarnecki Janusz Lewandowski Beata Szydło Róża Thun

Mateusz Morawiecki spotka się z szefem Komisji Europejskiej

Różne są opinie europosłów na temat planowanej na godz. 20.00 w Brukseli kolacji polskiego premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Deputowany PiS Ryszard Legutko nie wierzy w zmianę nastawienia Brukseli, europoseł PO Janusz Lewandowski nie liczy na zmianę kierunku polskiej polityki.W Polskim Radiu 24 wizytę premiera zapowiadała Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Jean Claude-Juncker Komisja Europejska Janusz Lewandowski Ryszard Legutko Beata Płomecka Unia Europejska reforma sądownictwa

Rozmowy o Brexicie. "Ważne jest trzymanie frontu solidarności"

Główny negocjator UE ws. Brexitu odwiedza europejskie stolice, by ustalić priorytety poszczególnych krajów. W czwartek jest w Warszawie. - Dla nas najważniejszy jest los prawie miliona Polaków, którzy przebywają i pracują w Wielkiej Brytanii – mówi w audycji "W samo południe" eurodeputowany Janusz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Janusz Lewandowski Brexit Unia Europejska Wielka Brytania