Polskie Radio
Section05
Wiadomości z kraju

ALERT POGODOWY Pogoda: będzie bardzo niebezpiecznie. Wichury i opady śniegu, liczne ostrzeżenia IMGW

IMGW informuje, że "w nocy z wtorku na środę stopniowo z zachodu na wschód przemieszczać się będą opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, na zachodzie i północnym zachodzie w deszcz". Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak dodała, że na Wybrzeżu spodziewane są burze i silny wiatr.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców pogoda samochód społeczeństwo regiony IMGW prognoza pogody deszcz śnieg wiatr

Minister Szynkowski vel Sęk w Senacie: nowela dot. SN to rezultat przełamania impasu w rozmowach z KE

Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił w Senacie, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym jest rezultatem przełamania impasu w rozmowach z Komisją Europejską na temat KPO. Zaznaczył, że jej uchwalenie pozwoli na odblokowanie środków unijnych dla Polski na realizację Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy szymon szynkowski vel sęk Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Jarosław Kaczyński wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy. "Czynię to z satysfakcją"

"Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją" - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Radosław Sikorski

Zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego. MS dementuje nieprawdziwe informacje

Nowe rozwiązanie w postępowaniach dotyczących naruszenia dóbr osobistych jest elementem kompleksowej nowelizacji Kpc. Całkowicie fałszywe jest twierdzenie, że nowa regulacja została przygotowana w związku ze sprawą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Radosław Sikorski Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo sąd POLSKA

Energetyka jądrowa nowym kierunkiem studiów. Daniel Obajtek: nauka musi służyć biznesowi, a biznes nauce

PKN Orlen, Ministerstwo Edukacji i Nauki i sześć polskich uczelni technicznych podpisało list intencyjny na rzecz powstania kierunku studiów energetyka jądrowa. Porozumienie zakłada kształcenie inżynierów jądrowych. - Nauka musi służyć biznesowi, a biznes - nauce - mówił szef Orlenu Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PKN Orlen Orlen energetyka atom energia atomowa studia Przemysław Czarnek Daniel Obajtek GOSPODARKA