Polskie Radio
Section05
Bełchatów

Łódzkie: policja zatrzymała pijanego kierowcę. Okazało się, że był poszukiwany

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jak podała rzecznik prasowa nadkom. Iwona Kaszewska, podczas kontroli okazało się, że 41-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie alkohol policja pijani kierowcy bezpieczeństwo na drodze policja polska drogi Bełchatów

Plan dla Bełchatowa. W najbliższym czasie prezes PiS i premier ogłoszą szczegóły

- W najbliższych tygodniach, miesiącach prezes PiS i premier ogłoszą plan dla Bełchatowa - powiedział w środę lider Partii Republikańskiej, europoseł Adam Bielan. Podkreślił, że powrót Małgorzaty Janowskiej do klubu PiS jest ważny z punktu widzenia głosowań dotyczących Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie Bełchatów polityka Adam Bielan Partia Republikańska Polski Ład

Awaria elektrowni w Bełchatowie. Rzecznik rządu: zadziałały wszystkie systemy bezpieczeństwa

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany w TVP Info, czy awaria w Elektrowni Bełchatów zagroziła bezpieczeństwu energetycznemu Polski. - Tutaj zadziałały na szczęście wszystkie systemy bezpieczeństwa w tym zakresie. Dzięki temu, że mamy sieci połączone z innymi krajami mogliśmy w tym czasie importować energię po to, aby zachować stabilność systemu energetycznego - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller energetyka Bełchatów regiony łódzkie POLSKA bezpieczeństwo

Andruszkiewicz: warto wysłać Gretę Thunberg do Niemiec, gdzie powstają kopalnie

- Można by zapytać panią Gretę Thunberg o nową elektrownię węglową, która powstała w Niemczech. Pytanie, kto płaci za te jej podróże po świecie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji).
Zobacz więcej na temat:  Greta Thunberg Bełchatów węgiel ochrona środowiska klimat Niemcy Davos 2020 środowisko Adam Andruszkiewicz Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA