Polskie Radio
Section05
Paweł Buszko

TYLKO U NAS Atak Rosji na Ukrainę. Kliczko: terroryzm i ludobójstwo

W pierwszych dniach pełnowymiarowej rosyjskiej agresji mer Kijowa organizował obronę ukraińskiej stolicy. W drugą rocznicę napaści Rosjan - z Witalijem Kliczką rozmawiał korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko. Znany ukraiński polityk i były bokser opowiedział o trudnych dla niego chwilach początku wojny, o tym, co obecnie w Ukrainie znaczy być sportowcem, ale też o tym, jaka jest szansa, że Rosja zmieni się od środka.    
Zobacz więcej na temat:  Witalij Kliczko Ukraina wojna na Ukrainie ŚWIAT Kijów wojna 2024 Paweł Buszko

"Alternatywna droga morska". Ukraina zwiększa eksport towarów przez porty na Morzu Czarnym

Ukraina zwiększa eksport towarów przez swoje porty na Morzu Czarnym. Dzieje się tak, mimo blokady nałożonej przez Rosjan na ruch statków handlowych. Ukraina wykorzystuje alternatywną drogę morską i od sierpnia wysłała przez nią już ponad 600 statków z ukraińskimi towarami, w tym produkcją rolną. Więcej na ten temat Paweł Buszko, korespondent Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2024 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Morze Czarne Paweł Buszko żywność eksport

Zełenski spotka się z Orbanem? "Ukraina i Węgry zrobiły wielki krok"

Coraz bliżej spotkania Viktora Orbana z Wołodymyrem Zełenskim. Zapewnił o tym szef biura ukraińskiego przywódcy Andrij Jermak po spotkaniu z węgierskim ministrem spraw zagranicznych Peterem Szijarto. Do rozmów, w których uczestniczył też szef ukraińskiej dyplomacji, doszło w przygranicznym Użhorodzie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 Paweł Buszko

Kolejny sukces Ukraińców. Poważnie uszkodzili rosyjski okręt na Morzu Czarnym

Na Morzu Czarnym został uszkodzony rosyjski okręt. Do zdarzenia miało dojść w pobliżu okupowanego Sewastopola. Jak przekazała ukraińska marynarka wojenna, uszkodzeniu uległa korweta patrolowa "Pawieł Dierżawin" o długości niemal 100 metrów, z 80 członkami załogi. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie Morze Czarne Rosja Sewastopol Paweł Buszko

Bunt Prigożyna a sytuacja na Ukrainie. ISW ocenia zdolności bojowe rosyjskiej armii

W opinii ekspertów i ukraińskich władz bunt oddziałów Wagnera nie zmniejszył zdolności bojowych wojsk rosyjskich na Ukrainie. Trwają walki na wschodnim i południowym odcinku frontu. W sobotę szef najemników i jego oddziały skonfliktowane z rosyjskimi władzami rozpoczęły marsz na Moskwę, jednak po kilku godzinach zrezygnowały z dalszej eskalacji. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie Paweł Buszko Jewgienij Prigożyn Ukraina