Polskie Radio
Section05
Zielona Góra

"Symboliczny zwrot akcji". Wiceminister zdrowia o wyleczeniu polskiego "pacjenta zero"

- Mam nadzieję, że osoba, u której jako pierwszej 4 marca stwierdziliśmy zakażenie koronawirusem, będzie mogła w środę opuścić szpital - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według niego przykład tej osoby jest symbolicznym "zwrotem w akcji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna choroby zakaźne koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Zielona Góra

Szpital w Zielonej Górze: przebieg choroby jest łagodny, pacjent czuje się dobrze

- Pacjent trafił do szpitala z wysoką temperaturą i kaszlem, ale dziś nie gorączkuje; pokasłuje, ale czuje się bardzo dobrze - powiedział Jacek Smykał, kierownik Klinicznego Oddziału Zakaźnego szpitala w Zielonej Górze. Jak dodał, "służby sanitarne i epidemiologiczne weryfikują, kto z nim jechał i z kim miał kontakt".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Zielona Góra szpital zdrowie medycyna

"Musimy twardo walczyć o Senat". Konwencja PiS w Zielonej Górze

- Mamy dobre notowania w sondażach, ale sondaże wyborów nie wygrywają, wybory wygrywa się przy urnie. Musimy twardo walczyć o Senat, bo większość w Senacie jest nam bardzo potrzebna - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Zielonej Górze zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość konwencje PiS konwencja PiS Zielona Góra PiS Jarosław Kaczyński

Konwencje PiS w Opolu i Zielonej Górze. Tematem m.in. służba zdrowia

Propozycjom programowym dotyczącym ochrony zdrowia będzie poświęcona sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. To już trzecia z cyklu konwencji tematycznych PiS przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. - Będziemy mówić o tym, jak chcemy naprawiać służbę zdrowia - zapowiada w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel konwencje PiS służba zdrowia Opole Zielona Góra