X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
broń

Broń w rękach prywatnych i domu rodzinnym

Polskie społeczeństwo jest jednym z najbardziej rozbrojonych społeczeństw w Europie, jeśli chodzi o liczbę sztuk broni palnej na jednego mieszkańca. Jednocześnie widać w ostatnich latach wyraźny wzrost zainteresowania wśród Polaków zarówno posiadaniem broni palnej, jak i strzelectwem. W audycji "Rodzina od kuchni" o sporach wokół dostępu do broni rozmawiali z Marcinem Bąkiem Roma Lubińska-Mycek i Krzysztof Mycek - instruktorzy strzelectwa.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 broń społeczeństwo

Gorąca dyskusja na temat ustawy o broni i amunicji

W sierpniu br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt nowej ustawy o broni i amunicji. Nowelizacja ma na celu wprowadzenie w Polsce dyrektywy Unii Europejskiej. – Wyraża ona ideę, żeby broni w Polsce w ogóle nie było – mówił w audycji "Szukając dziury w całym” Jarosław Lewandowski, prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce i redaktor naczelny miesięcznika "Strzał.pl".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strzelectwo broń

Unijna dyrektywa ograniczy dostęp do broni w Polsce?

– Dyrektywa wprowadza zakaz posiadania mechanizmów ładujących o określonej pojemności. Jednocześnie nie definiuje czym one są – tak o nieprawidłowościach zapisów dyrektywy Komisji Europejskiej, która ogranicza dostęp do broni, mówił Tomasz Stępień z Firearms United. – Działania tej instytucji są absurdalne – dodał Andrzej Leszczyński, dziennikarz GUN TV.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 broń bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo terroryzm Komisja Europejska