Polskie Radio
Section05
Dariusz Piontkowski

Program "Bon szkolny - Poznaj Polskę". Piontkowski: liczymy, że wpłynie na rozwój turystyki

- Mamy nadzieję, że program "Bon szkolny - Poznaj Polskę" będzie wkładem w wartości edukacyjne uczniów, ale także elementem rozwoju branży turystycznej - powiedział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Jak zaznaczył, liczy, iż dzięki nowym regulacjom na wycieczki będą mogli jeździć wszyscy uczniowie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki PiS Przemysław Czarnek Dariusz Piontkowski turystyka szkoła samorząd GOSPODARKA

"Nowy rok szkolny to kontynuacja reform i programów". Konferencja z udziałem członków kierownictwa MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że "nowy rok to kontynuacja reform, zmian i programów, które przyjęły się w rzeczywistości szkolnej". Dodał, że to też laptopy dla czwartoklasistów, dodatkowe wynagrodzenie dla nauczycieli i gigantyczne środki w subwencji.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA Przemysław Czarnek Marzena Machałek Dariusz Piontkowski Tomasz Rzymkowski

"W szkołach nie będzie szkodliwych treści". Wiceminister edukacji o projekcie "Chrońmy dzieci"

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że obywatelski projekt ustawy "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców" zwiększy wpływ rodziców na funkcjonowanie organizacji pozarządowych w szkołach. Dodał, że dzięki tej ustawie w placówkach nie będzie szkodliwych treści.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Piontkowski szkoła dzieci Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja

PR24 "Ewidentne przekłamanie". Wiceszef MEiN dementuje informacje o zwolnieniach nauczycieli

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zdementował na antenie Polskiego Radia 24 pojawiające się w mediach wiadomości na temat zmniejszania liczby nauczycieli. - Ta informacja jest ewidentnym przekłamaniem, bo to nie minister edukacji jest pracodawcą nauczycieli, tylko dyrektorzy szkół. To oni zatrudniają nauczyciel - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel

Wiceszef MEiN o maturach: wymagania są ograniczone o 20-30 proc. względem podstawy programowej

- Kryteria opracowane zostały przez praktyków, egzaminatorów, którzy wielokrotnie sprawdzali prace uczniów. Chodziło o to, by sprawdzić zarówno część pisemną, jak i ustną w taki sposób, by było to sprawdzenie rzetelne, odpowiadające wiedzy i umiejętnościom uczniów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o ocenie egzaminów maturalnych wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki matura z języka polskiego matura Matura 2023

Koniec z klasami powyżej 30 uczniów? Wiceszef MEiN: warto byłoby zerwać z taką polityką oświatową

- Być może zmniejszająca się liczba uczniów w szkołach jest szansą na polepszenie warunków funkcjonowania nauki w klasach. Dotyczy to zwłaszcza szkół ponadpodstawowych, gdzie często, także z powodu oszczędności, samorządy tworzą klasy liczące ponad 30 uczniów. Warto byłoby zerwać z taką polityką oświatową - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski Polskie Radio 24 edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Ważne, pluralistyczne forum debaty". Piontkowski o kongresie fundacji Polska Wielki Projekt

- Politycy totalnej opozycji uznają widocznie, że prawo do działania mają wyłącznie organizacje o lewicowych bądź liberalnych korzeniach - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, komentując krytykę przyznania grantu fundacji Polska Wielki Projekt. - To ważne forum debaty, ale nie takiej, w której uczestniczą tylko i wyłącznie politycy lewicowi i liberalni, ale także ci bardziej konserwatywni i prawicowi - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski Stanisław Janecki Ministerstwo Edukacji i Nauki Polska Wielki Projekt

Stan oświaty po COVID-19. Piontkowski: jesteśmy świadomi trudności, z jakimi mierzą się uczniowie

– Nawet najnowocześniejsze urządzenia i najlepsze programy nie zastąpią na dłuższą metę bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem, dlatego zdecydowaliśmy się obniżyć w kolejnych latach wymagania na egzaminie ósmoklasisty czy egzaminie maturalnym – powiedział w Trójce wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, odnosząc się do następstw nauczania zdalnego, wprowadzonego w związku z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Dariusz Wieczorkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Ilu brakuje nauczycieli w Polsce? Wiceszef MEiN podał dane

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział, że liczba nauczycieli poszukiwanych do pracy w szkołach w tym roku nie odbiega od danych z lat poprzednich. Zaznaczył jednocześnie, że w przypadku braku nauczycieli specjalistów samorządy mogą zdecydować się na podniesienie wynagrodzeń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski nauczyciel edukacja szkoła społeczeństwo

Wiceszef MEiN: w ostatnich latach na modernizację szkół przeznaczyliśmy kilka miliardów złotych

- Zawód nauczyciela jest zawodem szczególnym i bardzo potrzebnym. To właśnie nauczyciele z rodzicami doprowadzają do tego, że młodzi ludzie przygotowują się do dorosłego życia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel edukacja szkoła Sygnały Dnia POLSKA

Nowy przedmiot: biznes i zarządzanie. Wiceminister edukacji wyjaśnia

- Mamy nadzieję, że dzięki przedmiotowi biznes i zarządzanie pojawi się grupa uczniów, którzy już po szkole średniej będą lepiej przygotowani do poruszania się w życiu gospodarczym, a potem być może wybiorą studia ekonomiczne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła biznes zarządzanie POLSKA