Polskie Radio
Section05
Stanisław Janecki

PR24 Liberadzki o kontraktach na uzbrojenie: wojsko i zdolność obronna Polski mają kluczowe znaczenie

- Pierwszym czynnikiem są sojusze - NATO i UE. Dobry sojusz to podstawowy czynnik gwarancji, drugi to nasz wkład, musimy być uzbrojeni, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, tu nikt niczego nie kwestionuje - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

PR24 Ustawa wiatrakowa. Piotr Borys z PO: założenia są dobre, wykonanie mniej idealne, będą szerokie konsultacje

- Założenia są dobre, wykonanie mniej idealne. Ta ustawa niewątpliwie jest bardzo potrzebna - przez ostatnie lata zanikł w Polsce proces budowy wiatraków, czyli docelowo tworzenia taniej energii. Autorzy ustawy chcieli to bardzo szybko poprawić, ale czasami szybko nie znaczy najlepiej - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Borys (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka odnawialne źródła energii afera wiatrakowa Platforma Obywatelska Stanisław Janecki

PR24 "Platforma chce cięć w programach społecznych". Kuźmiuk o obietnicach wyborczych KO

- Posłowie Lewicy czy PSL, także ruchu Hołowni czy KO, będą musieli się zdecydować, czy łatwiej im będzie realizować program właśnie z PiS, czy jednak z PO, która pokazuje, że jest gotowa na nawet najbardziej brutalne cięcia, które dotyczą dużej liczby Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Sejm Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

PR24 "Wprowadzanie konfliktu". Sachajko o sprzeciwie opozycji ws. marszałek Elżbiety Witek

- Mam nadzieję, że opozycja pójdzie po rozum do głowy i przestanie jątrzyć. Prawo i Sprawiedliwość jest suwerenną partią i ma prawo wystawić kogo chce na wicemarszałka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz'15), który dyskutował z Kazimierzem Kleiną (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Sejm Elżbieta Witek Jarosław Sachajko

PR24 "Skrajnie antydemokratyczne". Marek Suski o sprzeciwie opozycji ws. kandydatury Elżbiety Witek

- Nie będziemy zmieniać kandydata, my nie wyznaczaliśmy go opozycji, jeśli nam się nie podobał, w takiej sytuacji będzie puste miejsce. Mam nadzieję, że opozycja się opamięta, ta nienawiść, chęć łamania zasad będzie tylko zapowiedzią, a nie będzie realizowana - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość), komentując dyskusję wokół kandydatury Elżbiety Witek na stanowisko wicemarszałka Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Marek Suski Sejm

Trwają negocjacje opozycji ws. utworzenia rządu. Poseł Nowej Lewicy: kluczowa jest wiarygodność

- Donald Tusk rozmawia z koalicjantami na temat wizji Polski, którą musimy uzgodnić i uwspólnić, ponieważ nasze programy wyborcze się różnią - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica), komentując trwające rozmowy w ramach koalicji ugrupowań obecnej opozycji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 media publiczne media telewizja publiczna Stanisław Janecki Paweł Sałek

PR24 Mularczyk o reparacjach: Niemcy postawili w Polsce na opozycję, chcą, by temat zniknął

- Niemcy dziś w sposób bardzo wybiórczy rozliczają się ze swoich zbrodni, tylko z krajami, w których mają do ugrania jakiś interes. W Polsce uznali, że postawią na opozycję, zmienią władzę i temat sam zniknie - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, wiceszef MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy społeczeństwo Stanisław Janecki Arkadiusz Mularczyk

PR24 "Pewnych rzeczy ugrupowania lewicowe po swojemu nie poukładają". Raś deklaruje konserwatyzm Koalicji Polskiej

- W kampanii wyborczej podkreślaliśmy, że chcemy pojednania między Polakami, którzy mają rozmaite i szerokie poglądy. Jest to jakieś świadectwo tego, jaką drogą chcemy postępować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś pytany o konserwatyzm swojego ugrupowania. - Niektóre środowiska lewicowe pewnych rzeczy w tym parlamencie po swojemu nie poukładają, to jest dla nich niewygodne - zadeklarował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ireneusz Raś Stanisław Janecki Trzecia Droga PSL konserwatyzm

PR24 "Skorzystają Niemcy i Francja, pozostali stracą". Czarnecki o propozycjach zmian w UE

- Dotychczas zasada jednomyślności gwarantowała państwom mniejszym, biedniejszym czy tym, które później wstąpiły do Unii, pewien wpływ, możliwość blokowania niekorzystnych dla nich rzeczy. Teraz tego nie będzie - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Stanisław Janecki Ryszard Czarnecki

PR24 Liberadzki: 800 plus jest zdecydowane i to będzie. W sprawach 13 i 14 emerytur będziemy rozmawiać

- 800 plus jest zdecydowane i to będzie. W sprawach 13 i 14 emerytur będziemy rozmawiać, czy powinny być utrzymane kwotowo, jako jednorazowe świadczenia, czy też myśleć o systemowym podnoszeniem emerytury - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki 800+

PR24 Sellin o przyszłości opozycji: przewiduję powrót do polityki "pieniędzy nie ma i nie będzie"

- Nie mieliśmy żadnych złudzeń, że hasło opozycji: "co zostało dane, nie zostanie odebrane" trzeba czytać odwrotnie: "co zostało dane, zostanie odebrane", mówiliśmy o tym na spotkaniach z wyborcami i w mediach, niestety nie wszyscy tego wysłuchali - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Jarosław Sellin Stanisław Janecki

PR24 Opozycja nawołuje do bojkotu referendum. Kukiz: mogą za to zapłacić nasze dzieci

- Dziś Tusk już straszy, że unieważnił to referendum, które dopiero ma się odbyć. Widać, jakie jest podejście Platformy Obywatelskiej, gdzie dopisek "obywatelska" jest albo kpiną z ludzi, albo przykrywką do prawdziwej autorytarnej działalności w celu uwłaszczenia się na państwie polskim - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Donald Tusk referendum wybory 2023 Paweł Kukiz Stanisław Janecki

PR24 "Bronimy prawa do rozwoju i godziwych warunków życia". Minister Czarnek o znaczeniu wyborów i referendum

- Jest zupełnie oczywiste, że PO i Hołownia, który jest dziś razem z PSL, chcą zlikwidować 800+, mówią to wprost, zawsze byli przeciwko temu świadczeniu, mówili, że nie mają na to pieniędzy, później dworowali sobie z ludzi, którzy to świadczenie pobierają. Jest oczywiste, że będą podwyższać wiek emerytalny (…), jest oczywiste, że przestaną istnieć trzynasta i czternasta emerytura - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA referendum wybory 2023 Stanisław Janecki Przemysław Czarnek

Przymusowa relokacja migrantów. Saryusz-Wolski: UE chce ją wprowadzić szybko, zanim Polacy wezmą udział w referendum

- Przedmiotem rozmów są w tej chwili niuanse. W zasadzie wszystko zostało już uzgodnione... - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski, nawiązując do paktu migracyjnego, forsowanego przez Europejską Partię Ludową (należą do niej PO i PSL) i narzucającego państwom UE przyjmowanie nielegalnych imigrantów lub płacenie kar za odmowę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska Parlament Europejski migracja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Polskie Radio 24 Stanisław Janecki

Uhonorowanie byłego członka SS w Kanadzie. Szef MEiN: podjąłem kroki w kierunku jego ekstradycji

- Jeśli ujawnił się ukraiński nacjonalista z SS Galizien, to trzeba działać. Podjąłem kroki w kierunku ewentualnej ekstradycji tego człowieka do Polski. Nie ma miejsca w dzisiejszym świecie na gloryfikowanie choćby jednego nazisty, który brał udział w ludobójstwie na narodzie polskim na Wołyniu - podkreślił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Stanisław Janecki Kanada Ukraina nazizm II wojna światowa