Polskie Radio
Section05
expose premier Ewy Kopacz

Błaszczak: PiS jest za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi

- Rząd Ewy Kopacz jest rządem przejściowym. Za rok mają się odbyć wybory. Naszym zdaniem, te wybory powinny być przeprowadzone wcześniej. Na całym świecie, kiedy dochodzi do takiej zmiany to mamy do czynienia z wcześniejszymi wyborami - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Kopacz expose premier Ewy Kopacz Mariusz Błaszczak Przemysław Szubartowicz

Exposé premier Ewy Kopacz: bardziej socjalne niż gospodarcze

Dużo obietnic było w exposé premier Ewy Kopacz. Jak już niektórzy policzyli 29. Mowa była m.in. o zwiększeniu nakładów na budowę żłobków z 50 do 100 mln zł, o urlopach rodzicielskich dla wszystkich, łącznie z bezrobotnymi i studentami. Pani premier nie powiedziała, ile to będzie w sumie kosztować, a minister finansów zapewnia, że na wszystko wystarczy, i że wszystkie te wydatki zostały uwzględnione w projekcie budżetu.
Zobacz więcej na temat:  emerytura euro expose premier Ewy Kopacz górnictwo NBP Rząd Ewy Kopacz waloryzacja emerytur

Elżbieta Radziszewska: ustawy dot. górników w październiku trafią do Senatu

Czy pakiet górniczych emerytur, które mają poprawić sytuację tej branży, monitorowanie jakości paliw i zamówienia publiczne na polski węgiel mają szansę "przejść” przez parlament w dwa miesiące. Tyle czasu dają rządowi górnicy. W "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska z PO zapewniała, że jest to możliwe.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Radziszewska Ewa Kopacz expose premier Ewy Kopacz górnictwo Platforma Obywatelska

Włodzimierz Czarzasty: nie wierzę w spełnienie obietnic złożonych przez Kopacz

- Wszystko co robi rząd PO można zrobić lepiej, taniej i szybciej - mówił w radiowej Jedynce szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem, większość obietnic, jakie złożyła w trakcie expose premier Ewa Kopacz obliczona jest wyłącznie na zdobycie poparcia w najbliższych wyborach samorządowych, a także przyszłorocznych wyborach do Sejmu i Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Kopacz expose premier Ewy Kopacz Krzysztof Grzesiowski polityka SLD Włodzimierz Czarzasty