X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
fake news

Ministerstwo uruchomi portal do walki z "fake newsami"

- Powstał pomysł uruchomienia portalu "bezpieczne wybory" Będzie on kompendium wiedzy, jak nie dać się oszukać i jak pilnować bezpieczeństwa w sieci. Ale głównym celem jest ochrona przed kampaniami dezinformacyjnymi podczas wyborów na poziomie ogólnokrajowym i lokalnym - mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ministerstwo infrastruktury fake news Kraków

Nowa faza walki z fake newsami. USA użyczą NATO sił do walki

Stany Zjednoczone w najbliższych dniach ogłoszą gotowość do walki w cyberprzestrzeni w imieniu całego NATO. Poinformowała o tym jedna z wysokich rangą urzędniczek Pentagonu w czasie wizyty w kwaterze głównej Sojuszu. W Brukseli rozpoczyna się właśnie spotkanie ministrów obrony krajów NATO w którym uczestniczy także amerykański sekretarz obrony James Mattis. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO cyberprzestępczość cyberatak USA polityka Ameryka Północna fake news

„Ekspert” zdobywał poufne informacje. Kulisy prowokacji

Portal Energetyka24.com stworzył fikcyjną postać – Piotra Niewiechowicza. „Ekspert” ds. rynku ropy i gazu działał w przestrzeni internetowej przez niemal pół roku. – Byliśmy w stanie dotrzeć do polityków, dziennikarzy, ekspertów i „wyciągać” od nich informacje – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, dziennikarz serwisu „Energetyka24”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka paliwa fake news

Wojna informacyjna od kuchni

W tle skandalu wywołanego publikacją filmu "I will go to jail", która została określona przez badaczy internetu jako zorganizowana akcja prowokacyjna, w amerykańskiej prasie pojawiły się kolejne doniesienia odsłaniające kulisy dezinformacyjnej działalności rosyjskich trolli. Większość z nich to byli pracownicy Internet Research Agency - firmy założonej i finansowanej przez Jewgienija Prigożyna, zwanego "kucharzem Putina".
Zobacz więcej na temat:  Rosja ANALIZA dezinformacja ŚWIAT fake news