Polskie Radio
Section05
Grupa Azoty

Współpraca Grupy Azoty z PGZ. "Nowe perspektywy w rozwoju technologicznym i produkcji"

Grupa Azoty podpisała porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową. Współpraca ma objąć prace badawczo-rozwojowe, dostawy komponentów, nowych materiałów dla zbrojeniówki oraz projektowania materiałów do druku 3D w zastosowaniach militarnych. Podkreślono, że "wspólnym celem jest nie tylko rozwijanie technologii, ale także zwiększanie bezpieczeństwa zdolności przemysłowych w badaniach i produkcji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Grupa Azoty Polska Grupa Zbrojeniowa umowa technologia produkcja przemysłowa

KGHM i Grupa Azoty chcą wykorzystywać transport wodny. Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

KGHM Polska Miedź, KGHM Metraco oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w programie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy. Chodzi o budowę centrum logistyczno-dystrybucyjnego wraz z terminalem przeładunkowym wykorzystującym transport wodny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma KGHM Polska Miedź Grupa Azoty Odra transport wodór logistyka infrastruktura

Ważny krok w kierunku budowy średniego reaktora jądrowego. Grupa Azoty Police tworzy spółkę

Grupa Azoty Police tworzy spółkę projektową, która będzie odpowiedzialna za realizację średnich reaktorów jądrowych (MMR). Wskazano, że to ważna faza projektu, w której określone zostaną potrzeby, zakresy odpowiedzialności partnerów oraz przygotowana będzie dokumentacja. W ostatnim czasie do projektu budowy badawczego reaktora MMR na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne dołączył kolejny partner - Hyundai Engineering CO. Ltd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia atomowa elektrownia atomowa Grupa Azoty infrastruktura