Polskie Radio
Section05
ptasia grypa

Ptasia grypa w Polsce. Ruszają kontrole na fermach drobiu

Służby weterynaryjne przeprowadzą na terenie 31 wielkopolskich ferm drobiu dochodzenie, mające wykazać jak doszło do zarażenia ptaków wirusem ptasiej grypy – poinformował Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki. Przyczyną jest ognisko choroby, wykryte na fermie w Topoli-Osiedlu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie ptasia grypa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Kolejne ognisko ptasiej grypy w Polsce. "Milionowe straty"

Kolejne ognisko wirusa ptasiej grypy odkryto w Uścimowie Starym w powiecie lubartowskim w województwie lubelskim. W czwartek wirusa ptasiej grypy odkryto także w Wielkopolsce. - Dla mojego gospodarstwa są to milionowe straty - mówi właściciel wielkopolskiego gospodarstwa Krzysztof Borowczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie lubelskie ptasia grypa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Rekompensaty za ptasią grypę. Można już składać wnioski

Producenci drobiu, którzy zostali poszkodowani w wyniku grypy ptaków, mogą ubiegać się o rekompensaty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodę na nie wydała Komisja Europejska, następnie musiały być przygotowane rozporządzenia krajowe i dlatego procedury trwały dość długo - wyjaśnia Iwona Wronka, dyrektor Departamentu Rynków Rolnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  ptasia grypa