Polskie Radio
Section05
uodo

Rozpoczęcie XIV edycji programu "Twoje dane - Twoja sprawa"

Urząd Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli do uczestnictwa w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Twoje Dane – Twoja Sprawa". Od 1 września do 30 listopada br. placówki oświatowe mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w XIV edycji tego programu. W tym roku szkolnym tematem przewodnim programu będzie ochrona danych osobowych w mediach społecznościowych i nie tylko. Polskie Radio Dzieciom już po raz kolejny objęło patronatem medialnym program "Twoje dane - Twoja sprawa".
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD dane osobowe uodo bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych dzieci radio dla dzieci

"Na jaką przynętę dasz się złapać" - bezpłatne webinarium dla uczniów i nauczycieli

W czwartek, tj. 13 kwietnia br., Urząd Ochrony Danych Osobowych i Urząd Komunikacji Elektronicznej organizują b.  Wydarzenie to jest adresowane do nauczycieli oraz uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jego tematem przewodnim będzie ochrona danych osobowych w kontekście wyłudzeń danych osobowych przez Internet. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD uodo bezpieczeństwo danych

UODO włącza się w obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji

Już po raz czwarty odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa MEiN, organizowana wspólnie z kuratorami oświaty, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. UODO włącza się w to wydarzenie, którego inauguracja będzie 29 kwietnia 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci uodo bezpieczeństwo w sieci radio dla rodziców

Niemal 5 mln zł kary za brak nadzoru nad danymi klientów Fortum. UODO egzekwuje przepisy

4,9 mln zł kary nałożył Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych na spółkę Fortum Marketing and Sales Polska za niewdrożenie odpowiednich środków, zapewniających bezpieczeństwo danych osobowych oraz brak weryfikacji podmiotu je przetwarzającego. Z kolei podmiot przetwarzający otrzymał karę w wysokości 250 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka dane osobowe ochrona danych osobowych uodo bezpieczeństwo danych