Polskie Radio
Section05
Karin Stanek

Pierwsze opolskie festiwale. "Dzięki Opolu rozkwitły niezwykłe kariery"

- Wiele ówczesnych gwiazd odmówiło udziału, dzięki temu pierwszy festiwal wykreował nowe postaci polskiej sceny, jak Ewa Demarczyk, Bohdan Łazuka, Karin Stanek i Niebiesko-Czarni. Drugą ważną siłą tego pierwszego festiwalu były zespoły i kabarety studenckie. Nie było artystów z górnej półki, więc zaczęła się tworzyć nowa górna półka - mówił Michał Wilczyński o I Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Andrzej Zieliński Opole festiwal w Opolu polska piosenka Dwójka Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jacek Fedorowicz Michał Urbaniak Bohdan Łazuka Michał Wilczyński Jan Kawecki Paweł Brodowski Ewa Demarczyk Karin Stanek Czesław Niemen Mateusz Święcicki Jerzy Grygolunas

Kasia Moś śpiewa piosenki Karin Stanek

Pod koniec maja miała premierę płyta "Kasia Moś - Karin Stanek", którą artystka oddaje hołd gwieździe lat 60. Krążek wydany został nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. - Płytę robiliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy. Wypłynęło to prosto z nas i z serca - mówi Kasia Moś w Czwórce. - Bardzo się cieszę, że ten album powstał. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś Czwórka płyta album Karin Stanek Damian Sikorski Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Kasia Moś śpiewa Karin Stanek. "Spojrzenie na utwory nowym muzycznym językiem"

Jedenaście zarówno bardzo znanych jak i nieco mniej popularnych przebojów wspaniałej artystki Karin Stanek znalazło się na nowym albumie Kasi Moś. - Zależało nam na tym, żeby spojrzeć na świat dźwięków Karin z dzisiejszej perspektywy, na teksty i melodię i tak zrobiliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Kasia Moś album Karin Stanek MUZYKA Maria Szabłowska

Kasia Moś

Karin Stanek urodziła się w Bytomiu, pod koniec II wojny światowej. W latach 60. ubiegłego wieku była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek i symbolem tzw. bigbitu. Utwory "Autostop", "Malowana lala", czy "Chłopiec z gitarą" znała i nuciła cała Polska od małolatów, po emerytów. Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś pochodzą z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Nic dziwnego, skoro są krajanami, że ta trójka pracująca razem twórczo została zainspirowana repertuarem Karin Stanek.
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś Karin Stanek

Chciałam poszukać Karin mniej znanej – Kasia Moś o swoim nowym albumie

W niedzielę 5 czerwca, po godz. 19.05, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła na żywo Kasia Moś. Kilka dni temu miała premierę najnowsza płyta artystki "Karin Stanek", wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pochodząca z Bytomia wokalistka złożyła nią hołd swej sławnej krajance, która była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki lat 60., i podczas niedzielnego koncertu na pewno zabrzmi kilka utworów z tego albumu. A w audycji "LPT po godzinach" w rozmowie z Tomaszem Miarą opowiadała o kulisach jego powstania.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Karin Stanek muzyka hp Kasia Moś album premiera Koncerty w Trójce Trójka

"Kasia Moś Karin Stanek". Nowa płyta Agencji Muzycznej Polskiego Radia

W piątek (27.05) ukazała się płyta "Kasia Moś Karin Stanek" - to nowe wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Na płycie znajdują się nowe wersje popularnych przebojów, jak i mniej znanych piosenek, które w latach 60- tych wykonywała Karin Stanek. Wśród nich m.in. "Autostop", "Malowana lala" czy "Chłopiec z gitarą".
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Kasia Moś Karin Stanek Bytom Agencja Muzyczna

Nowa płyta Kasi Moś z przebojami Karin Stanek. "Wszystko było wyzwaniem"

- Jeśli już czerpać z kogoś i brać czyjś utwór na swoje barki, to powinno się coś zmienić, żeby pokazać własny świat. Po co kolejny raz nagrywać taki sam świetny utwór? Wiadomo, że lepiej tego nie zrobimy. Możemy to zrobić tylko inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Kasia Moś, która przygotowała płytę z przebojami Karin Stanek. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Kasia Moś KULTURA piosenka Karin Stanek