Polskie Radio
Section05
komisja millera

Zapisy z "komisji Millera". Kto rozpoznał głos generała?

Tygodnik "Sieci" publikuje fragmenty zapisów z ostatniego posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, badającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Komisja, zwana "komisją Millera", przyjęła na tym posiedzeniu raport końcowy - z tekstu wynika, że nie wiadomo, kto rozpoznał na nagraniach odgłosów z kabiny samolotu głos dowódcy Sił Powietrznych, generała Andrzeja Błasika. " Do ostatnich minut toczone są absurdalne spory, jak zapisać w raporcie to, co nie daje się udowodnić" - pisze gazeta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja millera katastrofa w Smoleńsku

"Gigantyczne przestępstwo". Szef MON ws. komisji Millera

Resort obrony narodowej złożył zawiadomienie do prokuratury w związku ze stenogramami tzw. komisji Millera, których treść ujawniła Telewizja Republika. Fałszerstwo urzędnika w tej konkternej sprawie, to przestępstwo o gigantycznych konsekwencjach dla narodowego bezpieczeństwa - tłumaczył w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl szef MON, Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska komisja millera TYLKO U NAS

"Komisja Millera dopuściła się skandalicznej manipulacji"

Telewizja Republika ujawniła fragmenty rozmów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Według Telewizji komisja wbrew faktom stwierdziła obecność generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa tuż przed rozbiciem się maszyny. O stenogramach mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Gargas z „Magazynu Śledczego Anity Gargas”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk jerzy miller komisja millera katastrofa smoleńska Andrzej Błasik Anita Gargas Rosja

"Dokonywano linczu na człowieku, który już nie żył"

- Skoro Komisja Europejska tak się troszczy o kwestie praworządności w Polsce to dostała taśmę, z której wynika, że ta praworządność - przynajmniej w obszarze badania prawdy o Smoleńsku - była łamana – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do taśm ujawnionych przez telewizję Republika i unijnych debat poświęconych praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Ryszard Czarnecki Unia Europejska jerzy miller komisja millera Andrzej Błasik Rosja katastrofa smoleńska Prawo i Sprawiedliwość Komisja Europejska

Katastrofa smoleńska. "Komisja Millera wymyśliła wnioski"

Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 roku. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską. O stenogramach z prac tzw. komisji Millera mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja millera katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Andrzej Błasik katastrofa smoleńska jerzy miller Adrian Stankowski

"Katastrofa smoleńska to najbardziej dzielący problem w Polsce"

7. rocznica tragedii smoleńskiej, raport podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zamach w Dortmundzie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Adam Buła (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Dortmund komisja millera Antoni Macierewicz jerzy miller katastrofa smoleńska Wojciech Reszczyński Lech Kaczyński Borussia Dortmund