Polskie Radio
Section05
Anita Gargas

A. Gargas: jestem rozczarowana wyrokiem dla T. Arabskiego

- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Smoleńsk Anita Gargas Antoni Trzmiel Cezary Gmyz

Kto kopie dołki pod przekopem Mierzei Wiślanej?

Rozpoczęła się realizacja strategiczne przedsięwzięcie gwarantujące rozwój Pomorza i uniezależnienie polskiej żeglugi od dyspozycji z Kremla. Kto kopie dołki pod projektem budowy kanału na Mierzei Wiślanej, inwestycji kluczowej z punktu widzenia gospodarki i obronności Polski oraz Unii Europejskiej? Czy proekologiczna narracja jest przykrywką dla obrony rosyjskich interesów w regionie?
Zobacz więcej na temat:  TVP POLSKA Anita Gargas Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Morze Bałtyckie Rosja Mierzeja Wiślana

"Komisja Millera dopuściła się skandalicznej manipulacji"

Telewizja Republika ujawniła fragmenty rozmów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Według Telewizji komisja wbrew faktom stwierdziła obecność generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa tuż przed rozbiciem się maszyny. O stenogramach mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Gargas z „Magazynu Śledczego Anity Gargas”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk jerzy miller komisja millera katastrofa smoleńska Andrzej Błasik Anita Gargas Rosja

Kasacja za 2 mln złotych w Sądzie Najwyższym?

W 2008 roku biznesmen Józef Matkowski przed wrocławskim wymiarem sprawiedliwości przegrał proces ze swoim wspólnikiem o 17 mln złotych. Jak ujawnił, skontaktowało się z nim wówczas dwóch prawników, proponując korzystne załatwienie sprawy. Za 2 mln złotych miało dojść do kasacji wyroku w Sądzie Najwyższym. O szczegółach sprawy w audycji Kulisy Spraw mówiła Anita Gargas, dziennikarka śledcza.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy korupcja Anita Gargas

"Nie podpiszę ustawy o SN, jeśli mój projekt o KRS nie zostanie uchwalony"

Prezydent Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością trzech piątych głosów. Prezydent zaznaczył, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli Sejm nie uchwali jego poprawki o KRS. O oświadczeniu prezydenta i reformie sądownictwa dyskutowali w Debacie Dnia Anita Gargas (Magazyn Śledczy TVP) i Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska). Zmiany w sądownictwie komentował też radca prawny Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy Sejm Anita Gargas

Katastrofa smoleńska. Zbezczeszczono zwłoki admirała

"Gazeta Polska" pisze, że w trumnie admirała Andrzeja Karwety, dowódcy Marynarki Wojennej, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji. Jak ustalił tygodnik, w niektórych trumnach pozostałych ofiar Rosjanie świadomie przemieszali szczątki mężczyzn i kobiet. Tę bulwersującą sytuację komentowała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, dziennikarka TVP oraz Piotr Pałka (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku ekshumacja Anita Gargas Rosja

Anita Gargas: w Moskwie odbywało się niszczenie dowodów

Polska prokuratura czeka na odpowiedź strony rosyjskiej w sprawie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Rosji. Przeprowadzane ostatnio ekshumacje ujawniają liczne błędy. 1 czerwca to międzynarodowy dzień dziecka, jak polskim dzieciom pomaga program Rodzina 500 plus? To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Kamiński program 500+ katastrofa smoleńska Rosja ekshumacja Anita Gargas Bartosz Marczuk Sąd Najwyższy