Polskie Radio
Section05
Anita Gargas

Katastrofa smoleńska. Anita Gargas: manipulowano przy dowodach i niszczono je

- Dowody - w tym jeden z najważniejszych, czyli wrak - były niszczone w sposób metodyczny. Manipulowano przy dowodach, starano się zatrzeć ślady. Wpisywało się to w kampanię dezinformacyjną, z którą mieliśmy do czynienia od pierwszych godzin po katastrofie - podkreśliła w Polskim Radiu 24 dziennikarka TVP Anita Gargas. 
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska POLSKA Anita Gargas Smoleńsk 2022

Katastrofa smoleńska. Anita Gargas: mieliśmy do czynienia z grą operacyjną prowadzoną z Kremla

- Mieliśmy do czynienia z jedną, wielką manipulacją, z jedną wielką dezinformacją - w sprawie tego, co się wydarzyło przed 10 kwietnia i tego, co się wydarzyło po 10 kwietnia. Jedno i drugie było grą operacyjną prowadzoną z Kremla. Jedno i drugie było grą, która miała podzielić polskie elity - podkreśliła w Polskim Radiu 24 dziennikarka TVP Anita Gargas. 
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska POLSKA Anita Gargas Smoleńsk 2022

"Ktoś ciebie kocha". Niepublikowane wcześniej nagranie spotkania Michnika z Jaruzelskim

Przez 21 lat nagrania te nie ujrzały światła dziennego. Wideo z nocnego spotkania redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika  i generała Wojciecha Jaruzelskiego zostało wyemitowane w "Magazynie śledczym Anity Gargas" na antenie TVP1. Michnik pochlebnie wypowiada się o Jaruzelskim, nazywając go "patriotą" i wyznając mu miłość, a to wszystko w 19. rocznicę wybuchu stanu wojennego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wojciech Jaruzelski Adam Michnik stan wojenny PRL Anita Gargas komunizm HISTORIA historia Polski

TVP1 pokaże nieznane nagrania Michnika i Jaruzelskiego. "Wszystko nabiera kolejnego znaczenia"

W czwartek wieczorem w TVP1 będzie można zobaczyć nieznane dotąd nagrania ze spotkania generała Wojciecha Jaruzelskiego i redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. Są one fragmentem odcinka "Magazynu śledczego Anity Gargas", który zostanie dziś wyemitowany. Spotkanie odbyło się w domu generała w nocy z 12 na 13 grudnia 2000 roku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Michnik Wojciech Jaruzelski POLSKA stan wojenny polityka komunizm HISTORIA Anita Gargas

Katastrofa Smoleńska. Anita Gargas: Donald Tusk wolał stracić twarz niż wyjaśnić sprawę

- Donald Tusk wolał, z niewiadomych dla mnie powodów, stracić twarz i do końca życia w annałach historii Polski być zapisanym jako zdrajca interesów Polski, niż dążyć do prawdy i drążyć wszystkie okoliczności katastrofy - powiedziała o roli premiera w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej Anita Gargas, dziennikarz TVP.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Donald Tusk nagrania Anita Gargas katastrofa smoleńska POLSKA polityka Polskie Radio 24

Tajemnicze zniknięcie dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej. Suski: ci, którzy rządzili, mieli coś do ukrycia

TVP1 opublikowała kolejny fragment rozmowy m.in. z udziałem Donalda Tuska i Edmunda Klicha, który ma pochodzić z narady w KPRM 23 kwietnia 2010 r. Marek Suski, który wystąpił w programie, opowiedział o tym, jak zniknęły tajne dokumenty. - Mogę sądzić, że ci, którzy wtedy rządzili, mieli coś do ukrycia. Zwłaszcza teraz, patrząc na zapis nagrań rozmów Donalda Tuska z Edmundem Klichem - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Donald Tusk Marek Suski TVP Anita Gargas służby i bezpieczeństwo POLSKA

Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

TVP1 opublikowała kolejny fragment rozmowy, m.in. z udziałem Donalda Tuska i Edmunda Klicha, który pochodzi z narady w KPRM 23 kwietnia 2010 r. W materiale wypowiedział się również b. szef gabinetu premiera Marek Suski, według którego w Kancelarii Premiera nie zachowały się tajne dokumenty z 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Donald Tusk TVP Anita Gargas służby i bezpieczeństwo POLSKA

Katastrofa smoleńska. Anita Gargas: Donald Tusk brnął w rozwiązania niekorzystne dla Polski

- Można było negocjować z Rosjanami zastosowanie porozumienia między naszymi krajami. Pozycja Polski była wtedy taka, że można było tego dokonać. Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie zrobił tego z pełną świadomością. Brnął dalej w rozwiązania niekorzystne dla Polski - powiedziała o działaniu dotyczących katastrofy smoleńskiej przez ówczesne władze Anita Gargas, dziennikarka śledcza.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Donald Tusk Anita Gargas POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Śledztwo oddano Rosjanom". Macierewicz o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

- W tym materiale pada jedno kluczowe zdanie ze strony Donalda Tuska (…) który mówi, że najgroźniejszym zjawiskiem, z jakim Polska ma do czynienia, są koncepcje, które obarczają Rosję odpowiedzialnością za dramat smoleński, to trzeba zwalczać i dlatego trzeba wybrać konwencję chicagowską, która oddaje wszystko w ręce rosyjskie, całą możliwość badania dramatu smoleńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Donald Tusk Tadeusz Płużański edmund klich Anita Gargas Rosja

Tajna narada po katastrofie smoleńskiej. Gargas: nagranie obciąża Tuska i jego ekipę

- Te nagrania są bezpośrednim dowodem na to, co myślał i robił Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to polecenie zniszczenia tego nagrania powinno być badane również w kontekście odpowiedzialności zniszczenia dowodów - powiedziała o nagraniach z udziałem ówczesnego premiera Anita Gargas, autor materiału ujawniającego taśmy.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Donald Tusk nagrania Anita Gargas premier POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Tajna narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dworczyk: ówczesny rząd całkowicie skapitulował

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd PO-PSL całkowicie skapitulował, jeśli chodzi o wzięcie odpowiedzialności za prowadzenie sprawy katastrofy smoleńskiej, dla mnie to sytuacja nie do wyobrażenia - mówił szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o ujawnione nagrania b. premiera Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska TVP Donald Tusk Anita Gargas POLSKA prokuratura służby i bezpieczeństwo Michał Dworczyk Rosja

Narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dziennikarze TVP skierują nagranie do prokuratury

Telewizja Polska zamierza skierować do prokuratury nagranie rozmowy z udziałem Donalda Tuska. Na taśmie słychać wypowiedzi byłego premiera na temat śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przekazanie nagrania prokuraturze zapowiedziała w czwartek wieczorem w "Magazynie Śledczym" dziennikarka TVP Anita Gargas.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska TVP Donald Tusk Anita Gargas POLSKA prokuratura służby i bezpieczeństwo

A. Gargas: jestem rozczarowana wyrokiem dla T. Arabskiego

- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Smoleńsk Anita Gargas Antoni Trzmiel Cezary Gmyz