Polskie Radio
Section05
edmund klich

Jacek Karnowski: Smoleńsk miał dla Donalda Tuska przede wszystkim wymiar propagandowy

 - Podczas rozmowy martwił się teoriami spiskowymi, chciał jak najszybszego zakończenia śledztwa, by zgasić dyskusję o ewentualnej odpowiedzialności Rosjan za katastrofę - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując nagranie ze spotkania, zarejestrowane na polecenie Donalda Tuska w Kancelarii Premiera 23 kwietnia 2010 roku - 13 dni po katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk edmund klich POLSKA

Echa nagrania z narady Tuska. Reszczyński: pokaz braku kompetencji i odpowiedzialności

- Nie o wyjaśnienie tragedii smoleńskiej chodziło Donaldowi Tuskowi, a o to, jak zachowają się Rosjanie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński związany z radiową Trójką. Gośćmi audycji byli też: Sławomir Jastrzębowski, specjalista ds. wizerunku i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" oraz z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Donald Tusk edmund klich Rosja

"Śledztwo oddano Rosjanom". Macierewicz o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

- W tym materiale pada jedno kluczowe zdanie ze strony Donalda Tuska (…) który mówi, że najgroźniejszym zjawiskiem, z jakim Polska ma do czynienia, są koncepcje, które obarczają Rosję odpowiedzialnością za dramat smoleński, to trzeba zwalczać i dlatego trzeba wybrać konwencję chicagowską, która oddaje wszystko w ręce rosyjskie, całą możliwość badania dramatu smoleńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Donald Tusk Tadeusz Płużański edmund klich Anita Gargas Rosja