Polskie Radio
Section05
Dortmund

Zawody sportowe zaczną przypominać szczyty NATO?

Terroryści wydają się zmieniać strategie. Ostatni atak terrorystyczny na autokar piłkarzy Borussi Dortmund zmusza do postawienia pytania czy sportowcy są bezpieczni podczas międzynarodowych imprez? O bezpieczeństwie wydarzeń sportowych mówili w audycji Magazyn Sportowy Henryk Urbaś z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia i Mirosław Żukowski z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 terroryzm bezpieczeństwo Dortmund Henryk Urbaś

"Katastrofa smoleńska to najbardziej dzielący problem w Polsce"

7. rocznica tragedii smoleńskiej, raport podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zamach w Dortmundzie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Adam Buła (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Dortmund komisja millera Antoni Macierewicz jerzy miller katastrofa smoleńska Wojciech Reszczyński Lech Kaczyński Borussia Dortmund

Atak w Dortmundzie. "To nie jest ostatnie słowo terrorystów"

Niemiecki sąd przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie 26-letniego Abdula Beseta A., zatrzymanego w związku z zamachem w Dortmundzie. Według śledczych, podejrzany jest bojownikiem tak zwanego Państwa Islamskiego, działającego w Iraku i utrzymywał kontakt z dżihadystami podczas swego pobytu w Niemczech. Mężczyzna przybył do Niemiec przez Turcję w ubiegłym roku. O ataku w Polskim Radiu 24 mówił Krzysztof Kubiciel, ekspert ds. bezpieczeństwa z City Security.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Niemcy Państwo Islamskie Dortmund Borussia Dortmund