Polskie Radio
Section05
Kongres 590

"Konstytucja dla biznesu" będzie przełomowym dokumentem?

Przedsiębiorcy i eksperci liczą, że tzw. Konstytucja dla biznesu będzie przełomowym dokumentem. Już samo podejście bardzo praktyczne do postulowanych od wielu lat przez przedsiębiorców zmian rodzi ogromne nadzieje, mówił uczestniczący w Kongresie 590, Michał Kanownik, prezes Producentów i Importerów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 firma firmy Mateusz Morawiecki działalność gospodarcza Błażej Prośniewski

Kongres 590: prezydent nagrodził najlepszych przedsiębiorców

To był kulminacyjny moment pierwszego dnia Kongresu 590, który odbywa się w Rzeszowie. W czwartek wieczorem wręczono Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. W tegorocznej edycji konkursu firmy startowały w czterech kategoriach podstawowych oraz dwóch specjalnych. Andrzej Duda przyznał w tym roku także nagrodę indywidualną za szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 Andrzej Duda firma firmy Błażej Prośniewski

Bez rozwoju przedsiębiorczości nie będzie wzrostu gospodarki

To siła polskiej przedsiębiorczości będzie decydowała o sile polskiej gospodarki, mówi w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dlatego tak ważna jest, jego zdaniem, poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, czemu służyć ma m.in. "Konstytucja dla biznesu", której założenia zostaną zaprezentowane w piątek na Kongresie 590, który odbywa się w Jasionce, koło Rzeszowa.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 inwestycje inwestycje zagraniczne pkb firma firmy działalność gospodarcza Błażej Prośniewski