Polskie Radio
Section05
kryptowaluty

Kopalnia kryptowalut w... budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego

Urządzenia o dużej mocy obliczeniowej wykorzystywane w obrocie kryptowalutami odkryto w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie - poinformował portal tvn.warszawa. Komputery pobierające mnóstwo energii elektrycznej ukryte były w kanale wentylacyjnym oraz w podłodze technicznej. Śledztwo prowadzi prokuratura, o zdarzeniu powiadomiono też Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo kryptowaluty bitcoin

Kryptowaluty kuszą wysokim zyskiem i wywołują ciekawość. PIE przyjrzał się polskim inwestorom

Badanie przeprowadzone przez Polski Instytut Ekonomiczny pokazuje, że Polacy chętnie inwestują w kryptowaluty, ale najczęściej niewielkie kwoty. Ponad 36 proc. polskich inwestorów w kryptowaluty przeznacza na takie inwestycje mniej niż 1 proc. swoich wszystkich aktywów finansowych, a ponad 61 proc. mniej niż 5 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kryptowaluty inwestycje zysk blockchain

Przyszłość kryptowalut. Czy Bitcoin może być konkurencją dla tradycyjnych finansów? Pytamy doradcę zarządu GPW

- Regulator stoi przed największym wyzwaniem w ciągu ostatnich dekad. Jeżeli wejdą przepisy mocno ograniczające rozwój rynku kryptoaktywów, to mogą one zapomnieć o staniu się pełnoprawnym rynkiem finansowym. Zakładając jednak, że regulacje będą przychylne, to rynek kryptowalut stanie się bardzo ważnym elementem świata finansów - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Przemysław Gerschmann, doradca Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT finanse bitcoin kryptowaluty pieniądze blockchain

Eksperci: warto inwestować, ale tylko w to, co znamy i rozumiemy, bez nadmiernego ryzyka

Inwestować pieniądze, obojętnie większe czy całkiem nieduże, powinniśmy przede wszystkim w instrumenty, które znamy i rozumiemy. Najczęściej będą to lokaty bankowe, obligacje, ewentualnie akcje, jeśli jesteśmy w stanie panować nad tym, co się z nimi aktualnie dzieje. Złoto, kryptowaluty czy fundusze inwestycyjne mogą przynieść tyle wysoki zysk, co dużą stratę. Czasem nawet możemy nie odzyskać włożonego kapitału. W kryzysie i przy wysokiej inflacji sprawa staje się szczególnie aktualna - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje złoto kryptowaluty KNF